Sonunda Ters Köşe Olacağınızı Bile Bile Defalarca Kez İzleyeceğiniz 10 Film

Sinema izleyicileri olarak hepimiz film izlerken şaşırmayı severiz. İzlerken sizi birçok zıt köşe yapacak filmleri sıraladık.

Çoğumuz izlediğimiz filmlerde tahmin edemediğimiz unsurlara yer vermek isteriz. Yıllar içinde, yönetmenler ve senaristler şaşırtıcı izleyicilere yönelik pek çok film yaptılar. Olaylarla ve sonuyla izleyiciyi şoke etmeye çalışan ve ters köşe yapan filmlerin çoğu gerilim gibi görünüyor.

Film boyunca aklınızda kurduğunuz son filmden çok farklı biten bu filmler hala kendilerinden bahsediyor. Listemizde yeni çıkanların yanı sıra klasik filmler de var. Listedeki filmlerden hiçbirini görmediyseniz, tüm filmleri şiddetle tavsiye ederiz. Sürpriz sonları ve muhteşem olay örgüleriyle seyirciyi köşe yapan filmler listemize bir göz atalım.

Not:Yazımızı gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz. Hiçbir film açıklamasında spoiler yok.

Sonuyla zıt bir köşe oluşturan filmler:

Altıncı His Kepenk Adasına Varış Kesilmemiş Değerler Bize Prestij Yıldızlararası Kara Kuğu Bölünmüş Başlangıç

Altıncı His:

Yayın tarihi:1999 Tür:Thriller, Mystery IMDb:8.1 Rotten Tomatoes:86% Oyuncular:Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Colette

Altıncı His, Altıncı His dizimizdeki en eski filmlerden biridir. İzleyiciyi en çok sarsmayı seven yönetmenlerden Shyamalan'ın en ünlü şoklarından biri Altıncı His. Hikaye, sorunlu bir çocuk psikoloğu (Bruce Willis) ile yaptığı seanslar sırasında ölü insanları görebileceği gerçeğini kabul etmeye çalışan Cole adında bir çocuk hakkındadır. Sinema tarihinin en şaşırtıcı filmlerinden biri olan Altıncı His'i izlerken aslında neler olduğunu biraz daha kolay anlayabilirsiniz. Günümüzde o kadar çok harika dizi ve film izliyoruz ki, bazı filmlerin sonunu veya olay örgüsünü tahmin etmek artık biraz daha kolay. Altıncı His bu filmlerden biridir. Ünlü film, korku filmleri kategorisinde 6 Oscar'a aday gösterildi ve dünya çapında 673 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

Bir delinin zihninde yaşamak:Shutter Island

Yayın tarihi:2010 Tür:Mystery, Thriller IMDb:8.2 Rotten Tomatoes:68% Oyuncular:Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo

Sinema tarihindeki en iyi psikolojik gerilim filmi olan Shutter Island, Scorsese'nin en iyi filmi değil, ancak sonu dolambaçlı bir yoldan sürükleyen, zekice oluşturulmuş bir gizem beklenmedik bir hediyedir. Filmde, Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve yeni ortağı Chuck (Mark Ruffalo), işkence adası denen bir adadaki Ashecliffe Akıl Hastanesi'nde kaybolan bir kadını araştırmak için adaya seyahat ediyor. Daha sonra adada olanlar hem seyirciyi tedirgin ediyor hem de düşündürüyor. Ama ne kadar düşünürsen düşün, bu filmin sonunu tahmin etmek zor!

Her şeyi son 15 dakikaya koyan film:Varış

Yayın tarihi:2016 Tür:Bilim Kurgu IMDb:7,9 Rotten Tomatoes:94% Oyuncular:Amy Adams, Jeremy Renner

Klasik uzaylı istilası filmlerinden sıkılanlar için bir yer olan Arrival'da, dilbilim profesörü Louise Banks Dev uzay gemileri 12 noktaya indiğinde, bu gemileri incelemek için kurulan seçkin bir araştırma ekibine liderlik eder. Ülkeler küresel savaşın eşiğindeyken uzaylılar yeterli olmadığından, takımlar dünya dışı yaratıklarla iletişim kurmanın bir yolunu bulmak için zamana karşı yarışıyor. Bu düşmanca olmayan yaratıklarla iletişim kurmayı ve bu gizemi çözmeyi uman Louise ve ekibi hayatlarını ve belki de tüm insanlığı geçirdi. tehdit edebilecek bir risk alırlar. Filmde çok fazla tarih gösteren geri dönüşler görüyoruz. Kim bilir belki bu sahneleri şimdiki zamanla uzlaştırarak filmin sonunu tahmin edebilirsiniz?

Netflix'in Oscar'da haksızlığa uğradığı başyapıt:Uncut Gems

Yayın tarihi:2018 Tür:Crime, Thriller IMDb:7,4 Rotten Tomatoes:92% Oyuncular:Adam Sandler, Julia Fox

Başrolünü Adam Sandler'ın oynadığı çok nadir komedi dışı filmlerden biri olan Uncut Gems, listenin gerilim adı altında anılmayacak. sadece film. Filmde karizmatik bir kuyumcu oynayan Adam Sandler, ömür boyu beklenmedik bir düşüşe yol açabilecek riskli bir bahis yapar. Yaptığı şeyle yüzleşmek zorunda kalan bu kuyumcu, kendisini her iki taraftaki işi, aileyi ve düşmanları dengelemek zorunda buluyor. Konunun kalitesi ve şok edici sonu ile Uncut Gems'in de neredeyse tahmin edilemez bir sonu var.

Son yılların en şok edici korku filmlerinden biri:Biz

Yayın tarihi:2019 Tür:Korku, Gizem, Gerilim IMDb:6.8 Rotten Tomatoes:93% Oyuncular:Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss

Listemizde açık ara en korkutucu ve gerilim sahnelerini içeren bizler de oldukça ilginç. arsa var. Bir ailenin tatile gittiği hafta sonunu anlatan filmde olaylar kızlarının ortadan kaybolup geri dönmesiyle başlıyor. Eve döndüklerinde, aynı yüzleri tarafından ziyaret edilirler ve bu saatten sonra gerçek korkunç ve ürkütücü olaylar başlar.

Müziği, çekimleri ve oyuncuların müthiş performansları ile sonu tahmin etmen için zaman bile vermiyor, çünkü film o kadar güzel ki o an dışında bir şeyi düşünmek zorlaşıyor. . Film aynı zamanda ırkçılık konusuna da birçok referans içeriyor.

Gerçeği bilmek istemezsiniz, kandırılmak istersiniz:Prestij

Yayın tarihi:2006 Tür:Gizem, Bilim Kurgu IMDb:8.5 Rotten Tomatoes:76% Oyuncular:Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson

Prestij, harika çekimleri ve hikayesiyle listemizdeki tek drama filmi. Prestige, 19. yüzyıl Londra'sında en iyiler için yarışan iki rakip büyücünün hikayesini anlatıyor. Rober Angier (Hugh Jackman) ve Alfred Borden'in (Christian Bale) şimdiye kadarki en etkili numarayı yapmaya çalışırken birbirleriyle yarışmasını izliyoruz. İki sihirbaz birbirlerinin hilelerini anlamaya çalışırken, film aynı şeyi izleyiciye yapıyor ve sonunda film çoğu insanın düşünmediği bir şekilde bitiyor. Yayın tarihi:2014 Tür:Macera, Bilim Kurgu IMDb:8.6 Rotten Tomatoes:72% Oyuncular:Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Yıldızlararası, son zamanlarda yayınlanan en iyi filmlerden biridir. Enerjinin yok olduğu ve yiyecek olarak neredeyse sadece mısırın kaldığı bir dünyada insanlar son çare olarak uzaya geliyor. Projede teorik olarak parlak bir NASA fizikçisi olan Profesör Brand, Dünya popülasyonunu bir solucan deliğinden yeni bir eve taşıyarak insanlığı kurtarmak için planlar üzerinde çalışıyor.

İki çocuğunu geride bırakarak bu projeye katılan NASA pilotu Cooper (Matthew McConaughey) uzayda yaşıyor. Hikayede farklı gezegenlere ve galaksilere gidebilir ve farklı uzay deneyimleri yaşayabilirsiniz. Uzay ve paradokslar söz konusu olduğunda, filmin sonunu tahmin etmek çok zorlaşıyor. Bu sadece son değil; Nolan's Interstellar konusu, müziği, çekimleri, oyunculuğu ve hatta sahne dekorlarıyla, IMDb'den 8.6 yüksek notla kalitesini taçlandırmış bir film. Rekabet, insanların gerçek yüzünü ortaya çıkarır:Kara Kuğu

Yayın tarihi:2010 Tür:Drama, Gizem IMDb:8.0 Rotten Tomatoes:85% Oyuncular:Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Natalie Portman'ın Nina'yı canlandırdığı Black Swan, eleştirmenler tarafından çok beğenildi. Dışarıdan tıpkı bir sanat filmi gibi görünen prodüksiyon, karakterlerin geçirdiği değişimler ve bu değişimlerin çevrelerindeki insanlara yansıması gibi birçok psikolojik unsur var. Nina karakteri, neredeyse tüm hayatını bale etrafında şekillendirmiş bir balerin. “Kuğu Gölü” balesi için iki balerin arasındaki rekabeti ve dostluğu izlediğimiz filmde Nina'nın karanlık yüzünü görmeye başlıyoruz. Sonraki olaylar oldukça etkileyici ve öngörülemez.

Çoklu kişilik bozukluğu nedir ve nasıl yaşanır? Bölme:

Yayın tarihi:2016 Tür:Korku, Gerilim IMDb:7,3 Rotten Tomatoes:% 77 Oyuncular:James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson

Kevin (James McAvoy) 23 kişilik bir hastadır. Filmle ilgili ilginç veya sonunun şaşırtıcı olduğunu söylemeden filmi ilk cümleyle zaten özetledik. Filmle ilgili herhangi bir ekstra bilgi deneyiminizi etkileyebileceğinden, Split hakkında tüm söyleyeceğimiz bu kadar.

Söylemesi kolay, üzerinden 11 yıl geçti:Başlangıç

Yayın tarihi:2010 Tür:Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu IMDb:8.8 Rotten Tomatoes:87% Oyuncular:Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page

Listedeki ikinci Leonardo Dicaprio filmi olan Inception, bitişi konusunda hala tartışmalı. film. Çünkü sonunda olanlar tamamen izleyiciye bırakılıyor. Filmde Dicaprio, insanların rüyalarına girmek ve bilinçaltından sırları çalmak için olağanüstü bir yeteneğe sahip bir hırsız olan Dom Cobb'u canlandırıyor. Cobb bu yetenekle kurumsal casusluk dünyasında bile adından söz ettirirken, aynı zamanda yeteneği ona çok pahalıya mal oluyor. Pek çok şeyi geri alabileceği vaadiyle çok tehlikeli bir göreve giden Cobb'un hikayesini izlediğimiz filmin sonu hem şaşırtıcı hem de kafa karıştırıcı. Karşı köşe yapan ve izleyiciyi sonuyla şoke eden filmler listemizin sonuna geldik. Atladığımız filmler varsa yorumlarda belirtebilirsiniz!

Bunlara da Göz Atın

The Walking Dead 10. sezonun ekstra 6 bölümünden yeni bir fragman yayınlandı

Yine uzun yıllardır sevilen The Walking Dead dizisinin 10. sezon ekstra 6 bölüm fragmanı yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir