Depresyon İlaçları Fabrikada Ereksiyon Haplarıyla Karıştı

Indepentent'in raporuna göre, AvKARE'nin yaptığı açıklamada, Sidenafil'in başka sağlık sorunları olan veya bu ilacı kullanmaması gereken kişiler için ciddi sağlık riski oluşturabileceği belirtildi. Şirket, Trazodone'un uyuşma, baş dönmesi, kabızlık ve bulanık görme gibi olumsuz etkilere de neden olabileceğini ekledi.

AvKARE, yanlış ilaç tüketimi sonucu hastalananların olduğu konusunda henüz bir haber almadıklarını belirtti. ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) internet sitesinde yayınlanan açıklamada, şirketin her iki ürünü de piyasadan bir parti geri çağırdığı belirtildi.

Toplanan ilaçlar şu şekildedir:36884 lot numaralı, 03/2022 son kullanma tarihli ve 36783 lot numaralı 100 mg Sildenafil tablet, son kullanma tarihi 06/2022 olan 100 mg Trazodone Hidroklorür tablet.

AvKARE, ilaçların "kendi distribütörlerine ve perakendecilerine verildiğini, ardından ülke geneline dağıtıldığını" söyledi. Şirket "distribütörlerini ve müşterilerini bilgilendirir ve belirtilen lotlardaki geri çağrılan tüm ürünlerin iadesini düzenler."

Yanlışlıkla iki uyuşturucudan birini alan ve olumsuz tepki veren kişilerden FDA'nın MedWatch Adverse Reaction Reporting programına internet, posta veya faks yoluyla ulaşmaları istendi.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir