Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer mezarlıkta yer kalmadığını bildirdi. Şehirde yaşayan ve annesini 19 Şubat'ta koronavirüsten kaybeden Giusy La Mantia, mezarlık yetkililerinin kendisine yer olmadığı için cesedi evde tutmasını tavsiye ettiğini açıkladı. Ailem diğer mezarlıklarda depolama gibi çeşitli çözümler önerdi. Ancak acil durum nedeniyle bunun mümkün olmadığı söylendi. Mezarlıkta yer yok. Bu şehirde haysiyetle ölmenize bile izin verilmiyor ”dedi.

Aynı mezarların yeniden kullanımının Avrupa ülkelerinde olduğu gibi 20-25 yıl sonra Sicilya'nın Palermo kentinde de gündeme getirildiği belirtildi. Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando, geçen ay yaptığı açıklamada, 20-25 yıl sonra aynı mezarların yeniden kullanılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Ülke, salgından bu yana bir yıl içinde, yıl başından bu yana en yüksek rakamı kaydetti. , toplam vaka sayısı 2 milyon 999 bin 119'a ulaştı.

İtalya'da aktif Kovid-19 hasta sayısı 446 Yoğun bakımda bulunanların sayısı 439 bin, yoğun bakımda olanların sayısı 2 bin 475'e çıktı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 339 artarak 98 bin 974'e, iyileşenlerin sayısı 13 bin 488 artarak 2 milyon 453 bin 706'ya yükseldi.

Bunlara da Göz Atın

A101 Çalışanlarının İsyanı Sosyal Medyanın Gündeminde: ‘Köle Olmak İstemiyoruz…’

A101 çalışanları, uzun çalışma saatlerine rağmen fazla mesai ücretlerinin ödenmediğini ve emek sömürüsünün gerçekleştirildiğini söylüyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.