Eşi ile Kızını Kaynar Suyla Yakmıştı: 6 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Konya'nın Karatay ilçesinde yaşayan 6 yıldır evli olan Rukiye Ay, 9 Ocak'ta kocası Ali Ay'ı kahvaltı yapmak için uyandırdı. Buna kızan Ali Ay, tartışmanın ardından eşinin çaydanlığındaki sıcak suyu eşinin üzerine döktü. Bu sırada kızları Eylül'ün ayağına sıcak su sıçradı.

Kızını kucağına alıp komşularının evine sığınan Rukiye Ay, ihbar üzerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tutuklu sanık Ali Ay hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 'Tehdit' ve 'tehdit' suçlarından yargılanması talep edilen iddianamede, Rukiye Ay'ın eşi Ali Ay'ı kahvaltı için uyandırdığı ve çift arasında tartışma çıktığı belirtildi. Görüşmede Ali Ay'ın 'Sen hiçbir şeyi hak etmiyorsun, çocuğu alıp tekmeleyeceğim' diyerek tehdit eylemi gerçekleştirdiği vurgulandı. Ali Ay'ın, Ali Ay'ın ardından karısının başına sıcak suyu döktüğü ve kızı Eylül'ün bacağına vurduğu belirtildi. İddianameye göre, olayı ifadesinde anlatan Rukiye Ay, sıcak suyla haşlandıktan sonra ambulansı aramaya çalıştığını ancak kocasının onu engellediğini, ardından kızını da yanına alarak karşı komşuya sığındığını söyledi. Ali Ay'ın ifadesi de iddianamede yer aldı. Ay, ifadesinde, karısı kendisini uyandırınca kahvaltı masasına oturduğunu belirterek, “Kahvaltı masasına oturduktan sonra tartıştık. Çaydanlığımdan kendi bardak çayı doldururken eşim elime saldırdı. Su ısıtıcısını dökülmemesi için kaldırdım. Bu arada sol elime ve karımın sırtına sıcak su döküldü. Olay yüzünden panikledim ve babamı aradım. Çocuğuma su döküldüğünü bilmiyordum. Karıma ve kızıma kasıtlı olarak kaynar su dökmedim. İddianamede Rukiye Ay'ın sırtında ve her iki omuzunda ve vücudunun büyük kısmında ikinci derece yanıklar olduğu ve bunun basit tıbbi müdahale ile düzeltilemeyeceği söylendi. Eylül'ün sağ ayağında 2. derece yanık olduğu ve basit tıbbi müdahale ile tedavi edilebileceği belirtildi. İddianamede Ali Ay, çaydanlıktaki suyun eşinin eline vurması sonucu döküldüğünü söylemese de, Rukiye Ay'ın vücudunun büyük bir kısmına aldığı yaralanma, hayatın normal akışına uygun değildi, savunması suç ve cezadan kurtulmanın bir yolu olarak değerlendirildi. Ali Ay'ın eşinin yanında kızına sıcak su gelebileceğini öngörmesine rağmen eylemine devam ettiği ve yaşından dolayı kendisini savunamayan karısını ve çocuğunu yaraladığı anlaşıldı. Yargıtay 12. Ceza Dairesi kararına örnek gösterilerek sıcak suyun 'silah' olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Yıllara kadar hapisle yargılanması istendi. Ali Ay'ın eşini tehdit ettiği için 2 ila 5 yıl hapis cezası da istenmişti.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir