İstanbul Merkezli 7 İlde Fetö Operasyonu: 40 Gözaltı

İstanbul merkezli 7 ilde Polis ve MİT'in ortaklaşa düzenlediği FETÖ operasyonlarında 40 kişi gözaltına alındı ve çok sayıda örgütsel belgeye el konuldu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılıkla Mücadele Suçları Şube Müdürlüğü ve MİT İstanbul Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) mevcut "Üniversite Öğrenci Örgütü" ile ilgili ortak bir çalışma yürüttü. Yapılan çalışmalarda, üniversite eğitimi için farklı şehirlerden İstanbul'a gelen öğrencilerin İstanbul'a ilk geldiklerinde otogar ve havalimanlarında organizasyon tarafından karşılandıkları ve öğrencilerin organizasyonun evlerine yönlendirildiği belirlendi. Başlattıkları teknik ve fiziki takipler sonucunda, örgütün mevcut "Üniversite Öğrenci Örgütü" nden sorumlu 8 şüpheli ve bu şüphelilere bağlı örgüt, öğrenci evlerinde kalan üniversite öğrencilerini belirledi. Kaçak olduğu ve bu zamana kadar yakalanmamak için "Yokluk" evlerinde saklandıkları ortaya çıkınca operasyon için harekete geçtiler. 13 Kasım Cuma günü İstanbul merkezli 7 ilde zanlıları yakalamak için operasyon başlatan ekipler, 28 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Ekiplerin düzenlediği ilk operasyonda gözaltına alınan 28 şüpheliden 5'i etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandı. Tövbe hükümlerinden yararlanan itirafçıların verdiği bilgiler doğrultusunda bugün ikinci operasyonu gerçekleştiren MİT ve Polis ekipleri, 12 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve kurumsal belge ele geçirildi. Polis merkezine götürülen zanlıların operasyonlarının sürdüğü öğrenildi.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir