Kılıçdaroğlu’ndan TTB’ye Ziyaret: ‘Virüs ile Mücadele Edenler Terörist Oluyor, Hayatımda Duyduğum En Saçma Şey’

Sağlık mesleği mensuplarına şükran borçluyuz. Aniden ne olduysa sağlık çalışanları suçluydu. Neden? Çünkü sağlık çalışanları halka doğru bilgi vermeye çalışıyor. "Harekete geç" diyorlar. Önlem alıyorsun vay be kim diyor? Bunu kim söyleyecek? İtiraz etmeyecekler ama hükümet sarayı uyarmayacak, kim uyaracak. Halkın sağlığını tehlikeye atan hükümdarları uyarıyorlar. Bu hükümet başından itibaren politikaları belirlemiş olmalıydı. "

" Bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Size minnettarız. Covid-19 ile savaşanlar terörist oluyorlar, hayatımda duyduğum en saçma şey.

"Önlemlere bakın mı? Kahvehaneler açık, güzel. Ama oyun oynamak yasak. Vatandaş niye kahveye gidiyor? Yeni bir gazete açacaksınız.

Yapıldı, bu kadar basit. Ama bu bile değil düşünce, akıllarına bile gelmiyor. "Siyasi kurumların buna göre tedbir alması için gerçekler ifade edilmelidir. Siyasi düzene içinde yaşadıkları resmin tamamını açıkça sunarlar. Tek adam yönetimi olduğu için TTB'yi, Eczacılar Birliği'ni falan arayıp sormak zorunda kaldı. Orada oturup yargılamak kolaydır, asıl suçlu dinlemeyenlerdir. Siyasi kurum oturup dinlemeli, suçlamamalı. "

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TTB'yi ziyaretinde şu açıklamalarda bulundu:TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Hükümet baştan bir strateji belirlemek zorunda kaldı. Okulların kapatılması gibi. Ama bunlar kararların işsizlik ve yoksulluğa yol açması gereken bir şey vardı. Hükümetin de buna bir çözüm bulması gerekiyordu. ”En baştan söyleyeyim, KDV'yi 18'den 1'e düşürdük. Bunun pandemiyle ne ilgisi var? 3 gün sonra uçmak yasak … Kişiler uzmanlara hangi önlemlerin alınması gerektiğini soruyor. "

" Kurumsal olarak devlet yalan söylememeli. Veriler bir siyasetçi değil Bilim Kurulu'ndan biri tarafından açıklanmalıdır. Başta Sağlık Bakanı güven verdi, doğru ama daha sonra 'Cumhurbaşkanımızın emriyle' Sağlık mesleği mensupları günde 24 saat çalışıyor, günün 24 saati hangi siyasetçi çalışıyor? kapandı. Neden? Doğruyu söylediğin için. En başından beri mevcut devleti yönetenler olayın ciddiyetini kavrayamadılar.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir