Fahrettin Koca, İllere Göre Güncel Haftalık Vaka Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 100 bin kişiye düşen COVID-19 vakalarının güncel sayısını gösteren haritayı yayınladı. Yeni haritada geçen haftaya göre hemen hemen tüm illerde artış olduğu görülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat – 5 Mart 2021 tarihlerini kapsayan illere göre 100.000 kişiye düşen COVID-19 vakalarının güncel haritasını paylaştı. Bakan Koca, "Yüksek riskli illerimiz olmalı … risklerini azaltmak için daha temkinli. Normalizasyon kontrol edilmelidir ". Yeni haritada geçen hafta yüksek risk kategorisini yansıtan turuncu renkli 9 şehir, çok yüksek riskli iller kategorisine geçti. Çok riskli iller olarak sınıflandırılan bu iller İstanbul, Tekirdağ, Artvin, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Kırklareli, Yalova ve Kilis'tir. Böylelikle çok yüksek riskli illerin sayısı 17'den 26'ya çıktı.

İllere göre haftalık vaka sayılarını gösteren harita:

Birçok ilde artışın yaşandığı haftalık haritada 100 bin kişiye 89,9 vaka görülen İstanbul'da bu sayı 111,5'e yükselirken, Ankara'daki vaka sayısı 39,84'ten 54,83'e yükseldi. Haritadaki en az riskli iller Hakkari, Şırnak, Batman, Mardin ve Siirt. Hemen yukarıdaki haritada geçen hafta (20-26 Şubat 2021) illere göre 100 bin kişiye düşen vaka sayısı gösteriliyor. İki harita karşılaştırıldığında hemen hemen tüm illerde vaka sayısının arttığı görülmektedir.

Bunlara da Göz Atın

YÖK, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemine İlişkin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği duyuru nihayet geldi. Yüksek Öğretim Kurulu ikinci dönemde öğrencilerden neler bekleyeceğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir