Koronavirüs Denetiminde 6. Kez Ceza Yiyen Minibüs Şoförü: ‘Borcum Çok, Yine Olsa Yine Alacağım’

İstanbul'da fazladan yedi yolcu alan minibüs şoförü Tarık Uslu para cezasına çarptırıldı. Uslu, daha önce vermiş olduğu beş para cezası olduğunu anlatarak, "100 bin TL borcum var, tekrar alacağım" dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kovid-19 salgınına karşı başlatılan "Dinamik Kontrol Süreci" kapsamında ulaşım araçları için toplu denetim yapıldı.

Denetim kapsamında toplu taşıma araçlarında HES kod sorgulaması yapıldı. Aracına fazladan 7 yolcu götürdüğü için 3 bin 180 TL para cezasına çarptırılan minibüs şoförü Tarık Uslu, cezaya isyan etti. Borcumu kim ödeyecek, bu utanç verici. İETT otobüslerinde kaç yolcu var. Tramvayda kaç yolcu var. Kimse onlara bir şey söylemiyor. Çalmak istemiyorum, 3 çocuğum var, ne yapabilirim? Bu cezayı nasıl ödeyebilirim? Bilezik satacağım veya telefonumu satacağım.

Çocuklara da ekmek getiriyoruz. Günde 100 liraya eve götürüyorum ve çok görüyorlar. Arabayı satarsak ne yaparız? Yine ayakta bir yolcu alacağım. Çok borcum var.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir