Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox tarafından sunulan geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı, Xbox Series S üzerinde PlayStation 2 klasiklerini çalıştırdı. Xbox sahiplerinin, özellikle de retro oyunlar konusunda tutkulu olanların ilgisini çekebilecek bir etkinlik.
Xbox Live hesapları saldırı altında
PlayStation 2 oyunları Xbox Series S'de oynandı
Modern Vintage Gamer adlı YouTube kanalı, Series S'de PlayStation 2 oyunları yayınladı. Peki bunu nasıl yapabildi? Konsolun geliştirici modunda, bir emülatör olan RetroArch çalıştırılır. Ayrıca Xbox, EWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımını çalıştırabilir. Aynı yöntemleri uygulayarak PlayStation 2 oyunlarını Xbox Series X'te de çalıştırabilirsiniz.

Bu, emülatörün çalışma yeteneğindeki en büyük faktördür. Xbox'ta bir PS2 öykünücüsü çalışıyor olsa da, öykünücüyle ilgili hala bazı sorunlar var. En önemli sorun emülatörün bellek limitinin 2 GB olması, sadece bu 2 GB'a atabileceğiniz oyunları oynayabilirsiniz. PlayStation 5'te emülatör çalıştırmak diye bir şey yoktur. Xbox sadece mimarisinden yararlanmıştır ve Windows platformu için geliştirilen bir yazılımı geliştirici modunda çalıştırabilmiştir.

& nbsp;

Bunlara da Göz Atın

Steam’in Bir Sonraki Oyun Festivali Haziran’da Gerçekleşecek

Steam'in periyodik oyun festivali etkinlikleri için bir sonraki tarih açıklandı. Festival haziran ayında bir kez …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir