Among Us, aylık aktif oyuncu sayısında tarihi rekor kırdı

Bu yılın en büyük sürpriz atılımını yapan 'Aramızda' oyunu tarihi bir rekor kırdı. Pazar araştırma firması Nielsen / SuperData'nın yayınladığı yeni verilere göre, Aramızın aktif kullanıcı sayısı Kasım ayında yaklaşık 500 milyona ulaştı. Aramızda tarihin açık ara en popüler oyunu olduğu belirtiliyor.

Aramızdaki oyuncu sayıları inanılmaz bir seviyeye ulaşmış olsa da yapımcıların elde ettiği gelir hala görece düşük. SuperData konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu:"Aramızda harcanacak çok şey olmadığı için gelir rakamları görece küçük. 5 dolarlık fiyatı olan PC versiyonu toplam gelirde en büyük paya sahip , oyuncu havuzunun çok küçük bir kısmını (% 3) oluşturmasına rağmen (% 64) sahibi. "Aramızda ilk olarak Haziran 2018'de iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yayınlandı. Oyun daha sonra Kasım 2018'de PC'ye geldi. 5 dolarlık bir fiyat etiketi İlginçtir ki 2020 yazına kadar Aramızda kimsenin haberi yoktu. Yani iki buçuk yıllık bir oyun birdenbire ortaya çıktı ve birdenbire tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladı. Aramızda bu ay itibariyle Nintendo Switch ve Xbox Game Pass'e de geldi. Oyunun 2021 yılında Xbox konsolları için de piyasaya çıkacağı doğrulandı. PlayStation tarafında henüz bir açıklama yok ancak oraya da gelmesi bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Uyuşturucu kaçakçılığı oyunu Cartel Tycoon’un çıkış tarihi açıklandı

Uyuşturucu kaçakçılığı simülasyonu Cartel Tycoon'un ne zaman ve hangi platformlarda başlatılacağı belli oldu. Oyun 1980'lerde Latin Amerika'da geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir