Apple, Benzer PC’lerden 10 Kat Daha Küçük ve 5 Kat Daha Hızlı Mac mini’yi Tanıttı

Apple, küçük boyutuyla öne çıkan Mac mini'yi iki aydaki üçüncü etkinliğinde tanıttı. Yeni Mac mini, Watt başına performansıyla öne çıkan 5 nm mimariye sahip bir M1 SoC'ye sahiptir.

Apple'ın bugünkü etkinliğinde tanıttığı yeni ürünlerden biri de Mac mini oldu. Adından da anlaşılacağı gibi oldukça küçük bir boyuta sahip olan Mac mini, neredeyse ortalama bir modem boyutunda. daha küçük. Peki, Mac mini kullanıcılarına ne sunuyor? Mac mini'nin Özellikleri

8 çekirdekli CPU'ya sahip M1'e sahip olan Mac mini, önceki nesil 4 çekirdekli mini modele göre 3 kat daha hızlı CPU performansına sahip. Kendi sınıfındaki PC ölçeğinin onda biri olan Mac mini, muadillerine göre 5 kat daha yüksek hız vaat ediyor.

Mac mini'de neler var? Bu küçük kutunun arkasında bir Ethernet bağlantı noktası, iki Thunderbolt / USB 4 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 girişi, 2 USB-A bağlantı noktası ve bir 3,5 mm kulaklık girişi var. Ayrıca ABD'de 699 dolara satışa sunulacak olan Mac mini, bir önceki nesle göre 100 dolar daha düşük bir fiyat etiketine sahip.

Bunlara da Göz Atın

Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox tarafından sunulan geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı PlayStation 2 klasiklerini Xbox Series S üzerinde çalıştırdı.Özellikle retro ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.