Bu yıl Marvel filmi bekleyenlere kötü haber

2019'u sinema dünyasında rekorlarla kapatan Marvel Stüdyoları için 2020 tam bir kabus oldu. Marvel evreninin önemli karakterlerinden Kara Panter'e hayat veren Chadwick Boseman'ı kaybeden stüdyo, bu yıl herhangi bir film yayınlamama kararı aldı. Yılın ilk aylarında patlak veren koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan sinemalar, birçok ülkede hala kapalı ya da tam kapasiteye ulaşamadı. Bu nedenle stüdyolar da filmlerini ertelemek zorunda kaldı.

En son vizyon planlaması ile 2020'de Marvel filmlerini izleme şansımız yok. 2009'dan beri ilk defa bir yılı Marvel filmi olmadan geçireceğiz. Stüdyo görünüşe göre risk almak istemiyor. Tenet risk aldı ve salgın sırasında açık olan sinema salonlarına gitti ve 250 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

No Time to Die ve Wonder Woman 1984 gibi birçok iddialı yapım yıl sonuna ertelenirken, Mulan gibi yapımlar dijital platformları tercih etti. Marvel, tüm yapımlarını 2021'e erteledi. Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi filmi 7 Mayıs 2021'den Temmuz 2021'e ertelendi. Yine Doctor Strange ve Multiverse of Madness 2021'den 2022'ye çekildi. Black Widow karakterine odaklanacak olan aynı isimli film, normalde 6 Kasım 2020'de yayınlanacaktı ancak 6 ay daha ertelendi. Yeni vizyon tarihi 7 Mayıs 2021 olarak revize edildi. Ebediler ise vizyon tarihini Şubat 2021'den Kasım 2021'e çekti.

Bunlara da Göz Atın

Yukarı Bak (Up) Filminin Uçan Ev Sahnesi, Gerçek Hayatta Simüle Edildi [Video]

Bir YouTube kanalı, Up animasyon filminin ikonik sahnesini simüle etti. Filmdeki gibi boyutları olan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir