Deepfake, Bu Kez Ölmüş Kişilerin Fotoğraflarını Canlandırdı: Karşınızda Deep Nostalgia

Şecere platformu MyHeritage, insanların ölü akrabalarını söndürmelerine yardımcı olmak için "Derin Nostalji" adlı bir hizmet başlattı. Deepfake teknolojisinden türetilen hizmet, eski fotoğrafların canlandırılmasına ve gülümsemesine olanak tanır.

Son yıllarda hayatımıza giren Deepfake teknolojisi her geçen gün daha da büyüyor. Yapay zeka algoritmaları sayesinde kullanılabilen teknoloji, yüzlerin değiştirilmesine, videoların yeniden seslendirilmesine ve fotoğrafların canlandırılmasına olanak sağlıyor. Zaman zaman suistimal edilmesine rağmen, deepfake artık ölen akrabaların özlemini gidermeye yardımcı oluyor.

2003 yılında kurulan ve alanındaki en popüler platformlardan biri olan MyHeritage, alanında en popüler platformlardan biri olan "Derin Nostalji" adlı hizmetini başlattı. Bu hizmet, soy ağacına fotoğraf ekleyen kişilerin vefat eden yakınlarını canlandırmaya hizmet ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Deep Nostalgia, yayınlandıktan sonraki 48 saat içinde 1 milyondan fazla fotoğrafı canlandırdı. Şirket, bu hizmetle canlandıran kullanıcıların Deep Nostalgia'yı "inanılmaz" bulduklarını belirtiyor.

İşte Deep Nostalgia ile canlandırılmış bir fotoğraf
Konya Escort

Konya Travesti

Sex Hikayeleri
MyHeritage, Deep Nostalgia hizmetini kullanıma sunmak için D-ID adında bir yazılım şirketi imzaladı. Geliştiriciler, Deep Nostalgia için oluşturdukları algoritma ile eski fotoğrafların saniyeler içinde canlandırılmasını sağladı. Bu hizmetten yararlanan kullanıcılar, merhum yakınlarının gülümsemelerini, göz kırpışlarını ve başlarını hareket ettirmelerini görebilirler. Derin Nostalji, bir fotoğraftaki birden fazla yüzü de işleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir