Google bir servisinin daha fişini çekiyor

Google söz konusu olduğunda, kapatılan hizmet haberleri birçok kişi için alışkanlık haline geldi. Bu kapatma hizmetlerinin toplandığı bir site bile var. Elbette Google kadar büyük bir firmaysanız birçok hizmeti deneme yanılma yöntemi ile kullanıcılara sunmanız gerekiyor. Bu nedenle kapatılmasına karar verilen Google Cloud Print hizmeti, fişten çekilen son hizmet olmayacak.

Bu kadar çok hizmetin kapatılması, Google kullanıcılarında soru işaretlerine neden olabilir.
Google'dan kullanıcılara Windows 7 uyarısı
Çoğu internet kullanıcısı muhtemelen Cloud Print'i bir kez kullanmamıştır. Cloud Print, yıllar önce geleneksel yazıcılara erişimi sınırlı olan veya hiç olmayan ChromeOS kullanıcıları için tasarlandı. Ancak bugün, ChromeOS'un yazıcılar için çok daha geniş desteğe sahip olmasıyla Cloud Print'te etkisiz bir hizmet haline geldi.

Cloud Print, Google'ın bu hizmeti sürdürmesi için yazıcıları arkadaşlarla paylaşmak gibi çeşitli benzersiz yeteneklere sahiptir. Bariz bir sebep yok. Google'ın Cloud Print hizmeti için aldığı kapatma kararı 31 Aralık 2020'de gerçekleşecek. Hizmeti herhangi bir nedenle kullanmayı seviyorsanız, tüm yazdırma işlerinizi Yılbaşı Gecesi'nden önce tamamladığınızdan emin olun.

Öte yandan, ChromeOS kullanıcılarının varsayılan yazıcılarını değiştirmeleri gerekiyor. Kullanıcılarını unutmayan Google, Cloud Print hizmetini nasıl taşıyacağını bilmeyen kullanıcılar için de bir rehber yayınladı. Google tarafından yayınlanan kılavuzu burada bulabilirsiniz.

Google kısa süre önce popüler mesajlaşma uygulaması Hangouts'u kapatmaya karar vermişti.

Bunlara da Göz Atın

Asus’un devasa 43 inç monitör TV’si kendini gösterdi

Daha fazla insan evden çalışıp oyun oynadıkça, Asus gibi oyun monitörü üreticileri 2021 için pazarı doldurmak istiyor. Asus'un yeni monitörleri hem konsol hem de PC oyuncularına odaklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir