Google fotoğraflar için üzücü haber!

Akıllı telefonlar için birçok fotoğraf ve galeri uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan biri çok popüler olan Google Fotoğraflar'dır. Fotoğraflar uygulamasında, telefondaki tüm fotoğraf ve videoları ücretsiz olarak saklayabilir ve yedekleyebilirsiniz. Artık Google Fotoğraflar için sağlanan sınırsız depolama alanı sona eriyor.

Farklı bir sisteme geçmeyi planlayan Google, artan talepleri karşılamak istiyor.
Google Fotoğraflar için gelişmiş yapay zeka desteği!
Google Foto, sınırsız depolama alanını sona erdiriyor
1 Haziran 2021 itibarıyla Google'ın Fotoğraflar uygulamasının sağladığı ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sona eriyor. Bu tarihten itibaren, uygulamaya yüklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, bir Google hesabıyla birlikte gelen 15 GB'lık ücretsiz depolama alanına dahil edilecektir. Google hesabı, ücretsiz depolama alanını Gmail ve Drive ile paylaşıyordu. Bunların arasında Fotoğraflar uygulaması da yer alacak.

Yaklaşık 5 yıl önce tanıtılan ve fotoğraf / videoları telefonda kısıtlama olmadan görüntülemenize olanak tanıyan Fotoğraflar uygulamasına talep oldukça yüksek. Google Fotoğraflar uygulamasında 4 trilyondan fazla fotoğraf depolanır ve kullanıcılar her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video ekler. Artan talebe ayak uydurmak ve daha iyi hizmet verebilmek için Google Foto ile birlikte gelen sınırsız depolama politikasında değişiklikler yapılıyor.

1 Haziran 2021 tarihinden önce yüksek kalitede yüklenen fotoğraf ve videoların kullanıcılar için toplanan 15 GB alana dahil edilmeyeceği belirtildi. Bu tarihe kadar yüklenen tüm resimler ve videolar depolama sınırından muaf tutulacaktır. Google, değişikliğin yürürlüğe girmesinden sonra kullanıcıların yüzde 80'inin 15 GB'lık alanı ortalama 3 yıla kadar fotoğrafları silmeden kullanabileceğini belirtti. Google, Fotoğraflar uygulamasından elde ettiği bilgileri reklam amaçlı kullanmayacağını bir kez daha belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Dünyada ilk! Kovid 19’u bitirecek yerli aşı Aralık’ta…

Sadece aşı üzerinde çalışan ASC parçacıkları Dünyada Türkiye'de üretilecek Prof. Dr. Özören'den müjde: “Hayvanlar üzerinde başarılı oldu. Faz çalışması Mayıs ayında başlıyor. Kovid-19 ile mücadelede çığır açacak. "

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir