Huawei Kullanıcılarına Kötü Haber: Google Mesajlar ve Duo, Lisanssız Cihazlarda Çalışmayacak

Google Mesajlar kodlarında yer alan bilgilere göre Google, 31 Mart itibarıyla Google lisansına sahip olmayan cihazlarda Mesajlar ve Duo uygulamasının desteğini kesecek. Bu iyileştirme Mesajlar ve Duo uygulamalarının telefonlarda kullanılamayacağı anlamına geliyor. Google lisansı olmadan.

Google'ın Android güvenlik ve izin yönergeleriyle uyumlu, önceden yüklenmiş herhangi bir kötü amaçlı yazılım içermeyen ve Google Play Protect hizmetinin bir parçası olarak Google'ın kendi güvenlik özelliklerini destekleyen akıllı telefonlar Google lisansına sahiptir. Öyleyse neden bu bilgileri sizinle paylaşıyoruz? Çünkü 31 Mart'tan itibaren Google Mesajlar ve Duo uygulamaları lisanssız cihazlarda çalışmayı durduracak.

Google Mesajlar uygulamasının kodlarında XDA Geliştiricileri tarafından tespit edilen bir uyarı metninde, "Mesajlar, 31 Mart itibarıyla bu cihaz da dahil olmak üzere sertifikalı olmayan cihazlarda çalışmayı durduracak" ifadelerini açıkça içerir. veren. Mesajlar uygulamasını kullanmak için bir Google hesabıyla oturum açma zorunluluğu olmadığından, Google şu ana kadar lisanssız cihazların uygulamayı kullanmasına izin verdi. Yeni kararın, Google'ın RCS çalışmalarında bir sonraki adım olarak kullanıcıların güvenliğini sağlamak için alınması öngörülüyor.

Google Duo, kullanıcı güvenliğini artırmak için lisanssız cihaz desteğini kesiyor

Dahası, lisanssız cihazlarda çalışmayı durduran tek Google uygulaması Mesajlar olmayacak. Google'ın görüntülü sohbet uygulaması Duo olan 9to5Google tarafından lisanssız cihazlara sahip kullanıcılara sağlanan bilgilere göre, “Duo yakında kullanımdan kaldırılacak. Duo, desteklenmeyen bir cihaz kullandığınız için yakında bu cihazdaki hesabı iptal edecek. "uyarılar gönderiyor. Yine de, Google'ın Duo kullanıcılarına video ve arama kayıtlarını indirmeleri için 14 gün daha vereceği unutulmamalıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, Huawei akıllı telefonlar en çok Google'ın lisanssız uygulamalar için desteği kesme kararından etkilenecek. O zamandan beri ABD Mayıs 2019'da Huawei'yi utandırmaya başladı, Huawei akıllı telefonları Google lisansı olmadan piyasaya sürülüyordu.Elbette, Google Mobil Hizmetleri olmayan bir Huawei akıllı telefona sahipseniz, 31 Aralık'tan sonra Google Mesajlar ve Duo uygulamasını kullanamayacaksınız.

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’ta Karşılaştığınız Sorunları Teknisyenlere Anlatacağınız Bir Özellik Geliyor

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme, uygulama için geliştirilmekte olan bir özelliği ortaya çıkardı. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir