iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü

İPhone 12 için hazırlanan ve 5G desteği sağlayan Qualcomm imzalı yonga setleri gündemde iz bıraktı. Çünkü Snapdragon işlemcileri ile tanınan Amerikan donanım firmasının yayınladığı son gelir raporundaki veriler son derece olumlu. kar yaptığını gösterir. Bu başarıya chipset satışlarındaki artışlar eşlik ediyor.
Qualcomm bir telefon üretecek! İşte ilk detaylar
iPhone 12, 5G desteğiyle Qualcomm'un yüzünü güldürdü
Apple'ı destekleyen bu firmanın son mali çeyrekte kablosuz veri bağlantısı kullanımına izin veren 162 milyon çip sattığı öğrenildi. Qualcomm, 5G tabanlı yonga seti satışlarının 4,59 milyar dolar gelir getireceğini tahmin etti, ancak bu satışlardan elde edilen gelir 4,97 milyar dolardı. Bu gelirin son mali çeyreğe ait olduğunu unutmayın. Qualcomm İcra Kurulu Başkanı Steve Mollenkopf, halihazırda kurulan ortaklıkların bu gelirin elde edilmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi. Deneyimli yönetici, Qualcomm'un yeni müşterilerle de anlaştığını ancak bu müşterilerden elde edilen gelirlerin az olduğunu belirtti.

2020 yılında 5G tabanlı yonga setlerinin toplam sevkiyat sayısının 175 milyon ile 225 milyon arasında olduğu söyleniyor. Bu sayının 2021'de 500 milyona çıkması bekleniyor. Apple, iPhone 12 serisinin 5G teknolojisini Qualcomm'a emanet etmişti. Tim Cook öncülüğünde ilerleyen bu şirketin siparişleri Qualcomm'un gelirlerini ve net karlarını büyük ölçüde artırdı. Qualcomm'un dönemsel gelirlerini yukarıdaki tabloda görüyoruz. Hatırlayacağınız gibi Apple ve Qualcomm pek iyi değildi ama bu çatışma sona erdi.

Bunlara da Göz Atın

Çin’in iki büyük teknoloji şirketi mahkemelik oldu

ByteDance, WeChat ve QQ üzerindeki Douyin'deki içeriğe insanların erişimini engelleyerek Tencent'in ülkenin antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia etti ve dava etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir