BMW, Sporcuların Daha Uzun Süre Süzülmelerini Sağlayacak Elektrikli Wingsuit Tasarladı

Otomobil dünyasının devi BMW bu kez elini otomobile değil, ekstrem bir spora koydu. Alman otomobil üreticisi Designworks ve Peter Salzmann ile birlikte elektrikli Wingsuit'i tasarladı.

Ekstrem spor tutkunlarının çok iyi bildiği türlerden biri de Wingsuit uçuşlarıdır. Bu sporda, sporcular kendilerini uçaktan ya da oldukça yüksek uçurumlardan aşağı bırakırlar. Bu atlamalar sırasında özel olarak geliştirilmiş bir kıyafet kullanılır. Çok yüksek mesafelerden yapılan bu atlayışlarda kullanılan giysilerin kol ve bacak arasında hava ile şişirilmiş kısımları bulunmaktadır. Düşüşü yavaşlatan bu parçalar sayesinde sporcuların gökyüzündeki süre uzar. BMW, Wingsuit uçuşları sırasında sporculara bir tür takviye gücü sağlayabilen elektrikli bir Wingsuit geliştirdi.

BMW, elektrikli bir Wingsuit geliştirdi

Bu yeni elektrikli Wingsuit; BMW i, Designworks ve profesyonel bir Wingsuit pilotu olan Peter Salzmann ile işbirliği içinde yaratıldı. Kostüm, her biri 10 beygir gücünde elektrik motorları ile çalışan iki karbon fiber itme pervanesi içerir.

Pille çalışan bu pervaneler 5 dakikaya kadar dakikada 25 bin kez dönebiliyor. İticiler tarafından sağlanan bu ilave itme kuvveti sayesinde sporcuların hızı saatte 299 km'yi aşabilir. Yukarıdan izleyebileceğiniz videoda Salzmann ve diğer iki pilot da 9.842 fit (2.999 metre) yükseklikten atlayarak bu iticiler için test uçuşu yapıyor. BMW i'nin elektrikli Wingsuit tasarımı, Peter Salzmann'ın bu sporu yeni bir seviyeye taşıma projesiyle ortaya çıktı. . Bu tahrik pervaneleri, aslında sporcuların tahmin edebileceğiniz gibi daha uzun bir süre süzülmesine izin verir. Ayrıca aşağıdaki elektrikli Wingsuit tasarımıyla ilgili videoyu da izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir