Perşembe Günü Türkiye’de Uygulanacak: Çinli Sinovac’ın Aşısının Brezilya’da Etkinliği Yüzde 50,4

Türkiye'de faaliyete geçecek olan Çin Sinovac'ı geliştiren koronavirüs aşısı, Brezilya'da yapılan testlerin son aşamalarında etkinlik oranı yüzde 50,4 olarak açıklandı.

Çinli şirket Sinovac'ın Brezilya'daki ortağı Butanta Enstitüsü, Faz 3 sonuçlarında elde edilen verileri paylaştı. Buna göre verimlilik oranı Perşembe günü Türkiye'de uygulanacak aşının yüzde 50,4'ü kaldı. Başkan

Ricardo Palacios Butanta Enstitüsü, klinik yardımın yeni sonuçları yok ', çok hafif' vakalar içeriyor 'dedi. Bhutantan Enstitüsü, daha önce elde ettiği verileri paylaşmayı üç kez erteledi.

UOL, UOL isimli internet sitesinin aşı ile ilgili rapora ulaşan iki kişiyi aktardığı haberinde, aşının etkililik oranı yüzde 50'nin üzerinde, bu da yetkililerden onay almak için yeterli eşik, ancak yüzde 60 'Aşı Sinovac tarafından geliştirilen, Bhutantan adlı bir merkez tarafından Brezilya'da test ediliyor. Butantan tarafından hazırlanan rapor bugün ülkenin sağlık otoritesi Anvisa'ya sunulacak. Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilileri geçen hafta, aşının etkinliğinin son çalışmalarda yüzde 78 olduğunu duyurdu ve federal sağlık kurumu Anvisa, ön çalışmadaki tüm verilerin henüz kendilerine ulaşmadığını duyurdu.
Perşembe veya Cuma gününün başlamasıyla ilgili farklı ülkelerden gelen açıklamalar, Türkiye'de planlanan aşı etkinlik oranlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Türkiye Bilim Kurulu, koronavakta geçtiği ülkede yapılan testler sonucu toplam faaliyetin yüzde 91,25'i olarak hesaplandı.

Brezilya Son olarak, aşının klinik denemelerinin yapıldığı bir başka ülke olan Endonezya aşıyı onayladı ve ülkenin Gıda Güvenliği Ajansı (BPOM), CoronaVac'ın testlerde yüzde 65 etkili olduğunu belirtti. transfer olmuştu.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir