Qualcomm, ikinci nesil ultrasonik parmak izi okuyucusunu duyurdu: Daha büyük ve daha hızlı

Qualcomm, birinci nesil ekran içi parmak izi sensörünün dezavantajlarını gidermek ve sensörü iyileştirmek için ultrasonik ekran içi parmak izi sensörünün en son sürümü olan 3D Sonic Sensor Gen 2'yi duyurdu. Qualcomm'un 2. nesil ultrasonik parmak izi sensörü, telefonların daha hızlı kilidini açmak için daha geniş bir yüzey alanı, daha fazla biyometrik veri yakalama ve gelişmiş performans sunar.

3D Sonic Sensor Gen 2, birinci nesil sensörün 4mm x 9mm yüzey alanına kıyasla 8mm'dir. x 8mm boyutunda. % 77 oranında büyütülmüş yüzey alanı, kullanıcıların parmak izlerini daha rahat bir şekilde taramasına olanak tanır. Kullanım sırasında daha geniş yüzey alanı, parmağınızı sensöre doğru şekilde yerleştirmenin daha kolay olacağı anlamına gelir.

Yeni sensör ile kullanıcılar, akıllı telefon ıslakken bile ekrandaki parmak izi tarayıcıyı kullanarak akıllı telefonun kilidini açabilecekler.

Qualcomm'a göre 3D Sonic Sensor Gen 2, önceki nesle göre yaklaşık 1.7 kat daha fazla biyometrik veri toplayabilir ve parmak izlerini önceki nesle göre yaklaşık% 50 daha hızlı işleyebilir. Sensörün yalnızca 0,2 mm kalınlığında olması, onu önceki nesle göre daha ince hale getiriyor. Qualcomm'un 3D Sonic Sensor olarak bilinen birinci nesil sensörü, 2018 yılında Samsung Galaxy S10 amiral gemisi akıllı telefon serisinde piyasaya sürüldü. 3D Sonic Sensor Gen 2'nin de 14 Ocak'ta tanıtılacak olan Galaxy S21 serisi ile birlikte satışa sunulması bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Nubia Red Magic 6 modeli de 18GB RAM sunacak ancak sanal olarak

Nubia Red Magic 6 oyuncu odaklı akıllı telefon, yazılımda 12GB RAM kapasitesini 18GB'a çıkarabilir. Böylelikle oyunlar daha sorunsuz çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir