Samsung bu yıl üç yeni Exynos yonga seti piyasaya sürecek

Samsung, kendi yonga setini üreten birkaç şirketten biridir. Güney Koreli dev, rakiplerinin yüksek performanslı çözümleriyle rekabet edebilmek için işlemcilerini daha da geliştirmeye odaklanmaya başladı. Şirketin bu yıl orta sınıf 800 serisi, yüksek performanslı 1200 serisi ve amiral gemisi 2200 serisi altında üç yeni Exynos yonga seti piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunlardan ikisi, 1200 ve 2200 serisi yonga setleri, AMD'nin RDNA mimarisine dayalı bir GPU birimine sahip olacak.

Samsung'un Android akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için Exynos 2200 yonga setinin iki farklı versiyonu üzerinde çalıştığına dair raporlar da var. Her ikisinin de benzer mimariye dayandığı bildiriliyor ancak farklı form faktörleri için yapılandırılacak. Exynos 2200'ün dizüstü bilgisayar sürümü, Windows 10 dizüstü bilgisayarlara güç sağlamak için kullanılacaktır. Bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde resmiyet kazanabilir. Samsung, şimdiye kadar ARM tabanlı Windows 10 dizüstü bilgisayarlarda Qualcomm'un yonga setlerini kullanıyor.

Bunlara da Göz Atın

Meizu da kervana katıldı: Meizu 18’in kutusunda şarj cihazı olmayacak

Apple, Samsung ve Xiaomi'den sonra "çevre bilinci" duyguları hakim olan Meizu, yeni amiral gemisi akıllı telefonunun kutusunda şarj cihazı olmayacağını resmen duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir