Samsung Galaxy S21 Plus bataryası sızdırıldı!

Samsung, Galaxy Note 20 ailesiyle kazandığı ivmeyi Galaxy S20 FE ile sürdürüyor. Şirketin yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S21 ailesi için hazırlanıyor. Yeni bir bilgiye göre Samsung Galaxy S21 Plus bataryası ortaya çıkmış gibi görünüyor. Ancak yeni amiral gemisinin pili ne kadar büyük olacak?
Galaxy S21 bataryası ne kadar büyük?
Aslında Galaxy S21 ailesi için lansman tarihine çok uzun bir süre var. Ancak S21 performans verileri, kamera bilgileri gibi bilgiler çoktan ortaya çıktı. Şimdiye kadar bilgileri sızdırılmayan S21 Plus için pil sızıntısı yaşandı.
Asas
Daha önce Galaxy S21 Ultra batarya bilgisi 5000 mAh idi. Samsung Galaxy S21 Plus bataryası, sızıntıya göre 4800 mAh güce sahip olacak. Daha önce sızdırılan 4660 mAh pil kapasitesi, pilin nominal kapasitesini yani minimum kapasiteyi ortaya koymaktadır. Bu boyut Ultra'dan daha düşük olsa da batarya performansı açısından büyük bir fark yaratmayacağı düşünülüyor.

Ekran açısından Samsung genellikle Ultra ve Plus modellerinde benzer ekranlar kullanıyor. İki model arasında genellikle ekran boyutunda bir fark vardır. Samsung, önceki S20 Ultra modelinde 5000 mAh pil ve S20 Plus için 4500 mAh pil kullandı. Bu açıdan Plus'ın bataryası için biraz daha yüksek bir kapasite tercih etmiş görünüyor. Samsung, Şubat ayı başında Galaxy S ailesini piyasaya sürüyor. Koronavirüs şimdiye kadar birçok akıllı telefon şirketinin üretim sürecini etkilemiş olsa da Samsung tarafında şimdilik bir sorun yok. Galaxy S21 Plus için ortaya çıkan pilin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunlara da Göz Atın

İddialara Göre iPhone 13, 1 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Gelecek

Özel yatırım firması Wedbush, Apple'ın iPhone 13 ailesinde 1 TB'a kadar depolama alanı sunacağını duyurdu. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir