Sma’lı Oğlunun Tedavi Masrafı İçin Pazarda Satış Yapıyor

Eşi Antalya'da cezaevinde olduğu için 4 çocuğuna tek başına bakmaya çalışan Ayşe Gülmez (36), en küçük oğlu SMA Tip-1 hastası Mustafa'nın (2) tedavisi için pazarda tezgah kurdu. ), yurt dışında yapılması gereken, 2 milyon 350 bin avroya mal olan hayırseverlerden ürün satıyor.

Aksu ilçesinde yaşayan Ayşe ve Gökhan Gülmez'in dördüncü çocuğu olan Mustafa 2018 doğumlu. 5 ay sonra çocuklarının başını sabit tutup ayağa kalkamayacağından şüphelenen çift hastaneye kaldırıldı; ancak teşhis yapılamadı. Onlarca hastaneyi ziyaret ettikten sonra Mustafa'ya 9 aylıkken özel hastanede yapılan muayenelerle Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi kondu. Aile, çocuklarının tedavisi için girişimlere başladı. Gökhan Gülmez bir süre sonra 'tehdit' ve 'hakaret' suçlamasıyla tutuklandı. 4 çocuğuyla yalnız kalan anne Gülmez, sürekli Mustafa'nın yanında kalmak zorunda kaldığı için işini bıraktı. Gülmez çiftinin çocukları 11 yaşındaki Halil ve 9 yaşındaki Ecrin eğitimlerine devam ederken, 18 yaşındaki en büyük ağabeyi Mert ise okulunu bırakarak ailesine destek olmak için günlük işlere gitmeye başladı. Uyuşturucu eksikliği nedeniyle vücut hareketleri bozulmaya başlayan Küçük Mustafa, hayata tutunma mücadelesinden vazgeçmedi. Tedavi için 13,5 kg'ı geçmemesi gereken Mustafa, artık günde 5-6 öğün yerine sadece 3 öğün yemek yiyor. 4 çocuğuna tek başına bakmaya çalışan anne, yurtdışındaki oğlunun tedavisi için 2 milyon 350 bin euro toplamak üzere hayırseverlerin mahalle pazarlarına gönderdiği ürünleri satmaya başladı. Bir kampanya başlattık ve sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Oğlumun yurtdışında tedavi imkanı var ama bu tedavinin maliyeti 2 milyon 350 bin Euro. Bunu karşılayacak gücümüz olmadığı için kampanya sonucunda kermes yapmaya başladık. Bugün pazarda bir tezgah açtık. Oğlumu hayatta tutmak için destek bekliyorum. Oğlumu kurtarmak için 4 çocukla yalnız kalmaya çalışıyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. ”Mustafa'nın tedavisi için Almanya'da görüştükleri hastane olduklarını belirten Gülmez,“ 2 yaş üstü çocukları tedavi edebileceklerini ancak 3 yaşını geçmemeleri gerektiğini belirttiler. sadece 4 ayı kaldı ve ağırlığı 10 kilo 800 gram. Çocuğunu yaşatmak için elinden geleni yapacağını söyleyen Gülmez, “Çocuğum yüzünden buradayım ve onu yaşatmak için mücadele ediyorum. Tezgahımız yoktu, buradaki esnaf tezgahı verdi. Ürünleri satmaları için hayırseverleri gönderdi. Oğlumun hayatı tehlikede. Yaşama, nefes alma hakkı var. Oğlunun tedavisine destek beklediğini belirten Ayşe Gülmez, "Mustafa boğazında delikle konuşabilen tek çocuk. Midesinde beslenme tüpü var ama biz onu ağızdan da besliyoruz" dedi. Onu bu şekilde besliyorum ki yaşarsa yutma yeteneğini kaybetmesin. Oğlumun tedavisi için herkesten destek bekliyorum. Çok çaresizim, yalnızım. "

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir