Telegram’ın Geliştiricisi, Apple’ın ‘En Tehlikeli’ Şirket Olduğunu Savunuyor

Telegram'ın geliştiricisi Pavel Durov yeni bir tartışma başlattı. Donald Trump'ın Twitter'dan yasaklanmasına ve senato binasına baskını düzenlediği düşünülen Parler adlı uygulamanın kaldırılmasına değinen Durov, Google ve Apple'ın diğer şirketler kadar tehlikeli olduğunu savunuyor.

WhatsApp'ın kullanıcı verilerini Facebook ve türevleriyle paylaşacağını duyurmasının ardından kullanıcılar alternatif bir WhatsApp uygulaması aramaya başladı. Bazı kullanıcılar Telegram ve Signal gibi uygulamaları vurgularken, bazı kullanıcılar yerel bir anlık mesajlaşma uygulaması aradı. Konuyla ilgili tartışmalar tüm hızıyla devam ederken, Telegram'ın geliştiricisi Pavel Durov, durumu daha da kızıştıracak bir açıklama yaptı. Durov'un yaptığı açıklamaya göre olay başka bir gerçeği ortaya çıkardı. Bu gerçek, herhangi bir şirketin tekel olmasının doğal sonucuydu. Buna bir örnek olarak, Twitter'a Donald Trump'ı kalıcı olarak engellemesini gösteren Telegram'ın yaratıcısı, Apple ve Google'ın diğer şirketler kadar tehlikeli olabileceğini belirtiyor.

"En tehlikeli olan Apple, Android kullanmak daha mantıklı"

ABD, geçen hafta çok ilginç etkinliklere ev sahipliği yaptı. Donald Trump, 6 Ocak'taki bir mitingin ardından ülkeyi karıştırdı. Trump taraftarlarının senato binasına baskın yapma girişimleri ve arbede sonucu kayıplar tüm dünyanın gözünü ABD'ye çevirdi. Söz konusu baskın girişiminin Parler adlı bir uygulama üzerinden düzenlendiği iddiaları Apple ve Google'a yöneldi. Teknoloji devleri Google ve Apple, Parler'ı uygulama mağazalarından kaldırdı. Telegram'ın yaratıcısı, bunun gerçekte ne kadar tehlikeli olduğunu vurguluyor.

Bunlara da Göz Atın

Audi ile General Motors Arasında “Norveç” Reklamı Kavgası Çıktı [Video]

ABD'li otomotiv devi General Motors, son reklamında elektrikli araç kullanım oranıyla öne çıkan Norveç ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir