Evden Çalışmayı Kolaylaştıran 13 Uzaktan Bağlantı ve Ekran Paylaşımı Programı (PC ve Mobil)

Evden çalışmak zorunda olduğumuz pandemi döneminde sunum yapmak, toplantı ve derslere katılmak zorunda olanlara dost olacak ekran paylaşımı ve uzaktan bağlantı uygulamalarını derledik.

Pandemi süreci ile birlikte birçok eğitim sektörünün yanı sıra birçok şirket uzaktan çalışma prosedürünü uygulamaya başladı. Bu nedenle, sunumlar, işbirlikleri ve benzer çoklu görevler için uzaktan bağlantı sağlayabilen uygulamalara olan ihtiyaç artmıştır. Uzaktan bağlantı ve ekran paylaşma işlevlerini gerçekleştiren uygulamalar da günlük kullanımda sıklıkla kullanılan seçeneklerdir.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bazı uygulamalara ek olarak, daha önce hiç duymadığımız uzaktan bağlantı ve ekran paylaşım uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları yalnızca ekran paylaşımı için kullanılabilirken, bazıları beklenen uygulamayı uzaktan sunmayı amaçlamaktadır. Bu yazımızda uzaktan bağlantı ve ekran paylaşımı için kullanılabilecek uygulamalardan bahsedeceğiz.

Uzaktan bağlantı ve ekran paylaşım programları:

Alpemix TeamViewer Discord Windows Hızlı Yardım Yakınlaştırma SkyFex AeroAdmin Slack Skype Google Meet Squad Castto LiveScreen

Tamamen yerel bir uzaktan bağlantı seçeneği için Alpemix:

Uyumluluk:Windows, Mac OS X, Linux, Android, iOS

2006 yılında faaliyete geçen bir yazılım şirketi olan Teknopars tarafından geliştirilen Alpemix, dünyaca ünlü TeamViewer'a benzer özellikler vaat ediyor. Hem PC hem de mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen Alpemix, ücretli sürümü ile müşteri desteği, IP sınırlayıcı ve birçok özelleştirme özelliği sunuyor. PC'nize Alpemix'i indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılar ile mobil cihazlarınız için uygulamaya erişebilirsiniz.

AlpemixŞİMDİ

Alpemix

TeamViewer, bilgisayarınızı mobil cihazınızdan kontrol etmek için:

Uyumluluk:Windows, Mac, Linux, Chrome OS, Raspberry Pi, Android, iOS

Uzaktan bağlantı ve ekran paylaşımı alanındaki en eski uygulamalardan biri olan TeamViewer, şu anda 2,5 milyar cihaza erişen köklü bir programdır. PC için optimize bir şekilde çalışabilen TeamViewer, mobil cihazlar için de desteğe sahiptir. TeamViewer, mobil cihazınızdan ev bilgisayarınızı kontrol etmeye kadar birçok kapsamlı özellik içerir. Programı bilgisayarınıza indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

TeamViewer'ı İNDİRİN

TeamViewer'ı İNDİRİN

Kendi özel sunucularınızda ekran paylaşımı için Discord:

Uyumluluk:Windows, Mac, Linux, Android, iOS

Siz veya ekibiniz için onlarca farklı şekilde özelleştirmenize izin veren özel bir sunucu Discord, ekran paylaşımı ve sesli iletişim için yeterli bir seçenektir. Discord'da 1080 piksel ekran paylaşımı için Discord Nitro üyeliğine geçmeniz gerekir, bu da 720 piksele kadar ücretsiz ekran paylaşımına izin verir. Discord'un PC sürümüne erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hızlı erişim ve kolay kullanım için Microsoft Hızlı Yardım:

Uyumluluk:Windows

Windows 10 işletim sistemine önceden yüklenmiş olarak gelen Quick Assist, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir eklentidir. Programa erişmek için, arama sekmesine "Hızlı Yardım" yazmanız saniyeler içinde erişim sağlamanız için yeterlidir. Hızlı Yardım yalnızca Windows 10 için mevcuttur ve herhangi bir mobil cihaz için destek sunmaz.

Sunumlar ve iş toplantıları için yakınlaştırma:

Uyumluluk:Windows, iOS, Android, Mac

Pandemi çağının en çok kullanılan programlarından biri olan Zoom, iş hayatında en çok aranan programlardan biri haline geldi. Çevrimiçi sunum ve ekran paylaşımı için gerekli tüm araçlara sahip olan Zoom, mobil cihazların yanı sıra PC için de kullanılabilir. Uygulamanın bilgisayar versiyonu için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Herhangi bir indirme indirmeden tarayıcı üzerinden uzaktan bağlantı için SkyFex:

Uyumluluk:MacOS, Linux, Windows

Listedeki diğer uygulamalardan farklı olarak herhangi bir indirme gerektirmeyen SkyFex, tüm fonksiyonlarını tarayıcı üzerinden sunuyor. Tarayıcı tabanlı yapısı nedeniyle güvenlik endişelerine neden olabilen SkyFex, 256 bit SSL sertifikasına sahiptir. Bu, güvenlik endişeleri olan kullanıcılar için iyi bir haber. SkyFex'in web sitesine bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Tek amacı bir bilgisayardan diğerine uzaktan bağlanmak olan kullanıcılar için AeroAdmin:

Uyumluluk:Windows, MacOS, Linux

WINE emülatörünü kullanarak çalışan AeroAdmin, TeamViewer'dan ilham alan bir geliştirici ekibi tarafından oluşturulmuştur. kaldırıldı. TeamViewer'dan çok daha küçük bir boyuta sahip olan program, TeamViewer'dan farklı olarak sadece uzak bağlantı için kullanılıyor. Daha küçük boyutunun nedeni, yalnızca bir özellik içermesidir. AeroAdmin'i bilgisayarınıza indirmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

İş istasyonları ve sorunsuz ekran paylaşımı oluşturmak için Slack:

Uyumluluk:Windows, iOS, Android, MacOS, Linux

2013 yılında kullanıcılara tanıtılan Slack, istasyonlar oluşturarak toplantı yapmalarını ve iletişim kurmalarını sağlıyor. İş istasyonu ve toplantılar söz konusu olduğunda, ekran paylaşımı Slack'in aranan özelliklerinden biri haline geldi. Slack'in ekran paylaşım özelliğini kullanmak için paylaşımda bulunacağınız kişilerle sesli arama oluşturmanız gerekiyor. Programın iOS ve Android profiline aşağıdaki bağlantılardan, PC sürümüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Slack

İNDİR Slack

İNDİR Konferans konuşmalarında ekran paylaşımı için Skype:

Uyumluluk:Windows, MacOS, Linux,

Köklü bir iletişim olan Skype programı, konferans görüşmelerinde ekran paylaşımı ve dosya aktarımı gibi seçenekler sunar. Başarılı bir konferans aracı olan Skype, uzaktan bağlantı özelliğine sahip değildir. Tamamen ücretsiz olan Skype'ın PC sürümüne erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Skype İNDİR

Skype İNDİR

Tamamen ücretsiz ve sınırsız ekran paylaşımı için Google Meet

Uyumluluk:Windows, iOS, Android

Tamamen ücretsiz olarak sunulan Google'ın Meet, tarayıcıda kullanılan bir toplantı aracıdır. Meet, iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir ve saniyeler içinde bir toplantı oluşturmanıza ve bir davet koduyla bir toplantıya katılmanıza olanak tanır. Uygulamanın web sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan iOS ve Android uygulamasına göz atabilirsiniz.

Google Meet'i İNDİRİN

Google Meet'i İNDİRİN

Mobil cihazınızda Squad'da konferans yaparken ekranı paylaşmak için:

Uyumluluk:Android, iOS

Hem iOS hem de Android mobil cihazlar için mevcut olan Squad, bir mobil ekran paylaşım programına göre oldukça kullanışlı özellikler içeriyor. 9 kişiye kadar konferans imkanı sunan Squad, aynı zamanda tüm ekran yerine tek bir uygulamanın ekranını paylaşma özelliği de sunuyor.

Kadroyu İNDİR

Kadroyu İNDİR

Mobil cihazınızın ekranını ortamdaki bir TV ile paylaşmak için Castto:

Uyumluluk:Android İş sunumlarında televizyon kullanmayı tercih eden kullanıcılara Miracast desteği ile mobil cihazlarının ekranını bir TV ile paylaşmalarını sağlayan Castto, birçok dil seçeneği ile sunuluyor. Bir uygulamayı, videoyu veya fotoğrafı ayrı ayrı paylaşmanıza ve tüm ekran paylaşımına izin veren Castto'nun indirme bağlantılarına aşağıdaki simgelerden erişebilirsiniz.

Castto

Çözünürlüğü ve formatı değiştirebileceğiniz ekran paylaşımı için LiveScreen:

Uyumluluk:Android

LiveScreen'i mobil cihazınızdan aynı kablosuz ağa bağlı herhangi bir akıllı cihaza ekran yansıtmadan farklı kılan, bu paylaşımın özelleştirilebilir olmasıdır. Paylaşmadan önce formatı ve çözünürlüğü değiştirebileceğiniz LiveScreen yalnızca Android mobil cihazlar için kullanılabilir.

LiveScreen

Bunlara da Göz Atın

Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Microsoft'un kısa süre önce desteği sonlandırdığı Windows 7 ve Windows 8.1 sürümleri kullanıcıları için iyi haber. Yaklaşık 5 yıl önce süresi dolan Windows 10, ücretsiz yükseltme için hala kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir