Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Microsoft'un amiral gemisi sistemlerinden biri olan Windows 7 desteği yakın zamanda resmen sona erdi. Şirket, Windows 7 kullanıcılarını Windows 10'un en son sürümüne yükseltmeleri konusunda uyarıyor. Geçiş yapmak isteyenler ve ücretsiz yükseltme hakkını kaybettiklerini düşünenlere güzel bir haberimiz var.
Microsoft, ARM işlemci tasarımıyla gündemde
Eski Windows kullanıcıları yine de Windows 10'a yükseltebilir
ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10'u piyasaya sürdükten sonra Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme hakkı sundu. Bu geçiş süreci resmi olarak 2016 yılı sonunda sona erdi ancak çok farklı bir durum ortaya çıktı.

Reddit'teki bir gönderide, Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden ücretsiz yükseltmelerin hala mevcut olduğu paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler üzerinden durumun doğruluğunu kontrol eden kullanıcılar, bu olayın gerçekte var olduğunu buldu.

Windows 7 veya 8.1'in orijinal sürümüne sahipseniz, ücretsiz Windows 10 yükseltmenizi hiçbir ek ücret ödemeden ve yeni bir lisans olmadan kullanabilirsiniz. Bu yöntemle Windows 10'a yükseltirseniz ve sisteminizi doğrudan yükseltmek yerine sıfırdan yüklerseniz, bu haktan yararlanamayabilirsiniz. Ancak, yükseltmeden sonra temiz bir şekilde kurabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Asus’un devasa 43 inç monitör TV’si kendini gösterdi

Daha fazla insan evden çalışıp oyun oynadıkça, Asus gibi oyun monitörü üreticileri 2021 için pazarı doldurmak istiyor. Asus'un yeni monitörleri hem konsol hem de PC oyuncularına odaklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir