Xbox Series oyunlarından The Medium Avustralya’da yasaklandı

Layers of Fear, Observer ve Blair Witch gibi oyunlar geliştiren stüdyo Bloober Team tarafından geliştirilen, Xbox Series ailesi ve PC için çıkacak psikolojik korku oyunu The Medium, Avustralya'da yasaklandı.

Psikolojik korku oyunu The Medium'u sınıflandırmayı reddettiği ortaya çıktı. Bu, oyunun sınıflandırılmadığı için yasaklandığı anlamına gelir. Ancak bu yasağın nedeni resmi olarak açıklanmadı. Son zamanlarda Avustralya Sınıflandırma Kurulu, oyunun açıklanmayan bir kuralı ihlal ettiğini ve geliştirici stüdyosunun oyunu değiştirmesi durumunda, onu sınıflandırarak oyun üzerindeki yasağı kaldıracağını duyurdu. Avustralya Sınıflandırma Kurulu'nun açıklamasına göre oyun için henüz bir başvuru yapılmadı.

Avustralya Sınıflandırma Kurulu ayrıca geçtiğimiz aylarda yayınlanan Wasteland 3'ü "uyuşturucu kullanımı" ile ilgili bir makaleyi ihlal ettiği gerekçesiyle yasakladı.

Bloober Ekibi, büyük olasılıkla yalnızca oyunun Avustralya sürümünün kurallarını ihlal ettiği bölümü değiştirecektir. Medium, Xbox Series X / S ve PC için 10 Aralık'ta piyasaya sürülecek. Oyunun son fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Uyuşturucu kaçakçılığı oyunu Cartel Tycoon’un çıkış tarihi açıklandı

Uyuşturucu kaçakçılığı simülasyonu Cartel Tycoon'un ne zaman ve hangi platformlarda başlatılacağı belli oldu. Oyun 1980'lerde Latin Amerika'da geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir