ASUS yeni nesil ekran kartlarını tanıttı

ASUS, ROG Strix ve TUF Gaming AMD Radeon RX 6800 Serisi grafik kartlarını duyurdu.

ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT

Radeon RX 6800 XT, AMD'nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü GPU'lardan biridir. ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT, hava ve sıvı soğutmanın gücünü birleştirir. Grafik kartının soğutma gereksinimlerine göre özel bir sıvı soğutma modülüyle sıfırdan tasarlanan kartın soğutucu, hem GPU'yu hem de çevresindeki GDDR6 bellek modüllerini soğutur. Bu bileşenlerden gelen ısı, kasanın içi yerine doğrudan sıvı soğutma döngüsüne aktarılır. Döngünün diğer ucunda, 240 mm'lik radyatör, günümüzün PC kasasında bulunan montaj noktaları ile yüksek soğutma potansiyeli ve geniş uyumluluk arasında doğru dengeyi kurar. Grafik kartının kasasının içindeki düşük gürültülü fan ve düşük profilli soğutucu, güç sağlayan bileşenleri soğuk tutar. ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT, bir bilgisayara monte edildiğinde sistem bileşenleriyle entegre olur. Kart, büyük EATX kasalarında bile kolay kurulum için aşınma önleyici ve dokuma kılıflı 600 mm uzunluğunda soğutucu hortumlara sahiptir.

Hem yüksek CFM değeri hem de statik basınç için optimize edilmiş, özel olarak tasarlanmış bir çift 120 mm radyatör fanı, ısıyı döngüden uzaklaştırmak için havanın termal bloğun sıkı kanatları boyunca hareket etmesini sağlar. ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT'nin yerleşik FanConnect II başlıkları, tıpkı diğer ROG Strix kartları gibi bir çift sistem fanına bağlanabilir. Bu başlıklar, bağlı kasa fanlarının GPU veya CPU sıcaklıklarındaki değişikliklere doğrudan yanıt vermesini sağlayarak hava akışını gerektiği gibi artırır.

ROG Strix RX 6800

AMD, AMD Radeon RX 6800'ün orta sınıf sistemlere ve Radeon RX 6800 XT'ye "Büyük Navi" performansını getireceğini duyurdu.

2,9 ”ısı bloğu, birden fazla ısı borusu ve daha iyi ısı aktarımı için yüzey alanını artıran bir MaxContact taban plakası kullanarak GPU'dan ısıyı etkili bir şekilde giderir. En yeni Axial teknoloji tasarımına sahip üçlü fan, soğutucunun yoğun kanat dizisi boyunca yeterli hava akışı sağlarken gürültü seviyelerini en aza indirir. Harici fanlar üzerindeki çentikli bariyer halkaları, bir önceki nesle göre daha fazla sayıda kanat ve ters yönde dönen bir merkezi fan ile birlikte, hava akışının termal bloğun en sıcak kısımlarına verimli, türbülanstan daha az etkilenerek ulaşmasını sağlar. ROG Strix Radeon RX 6800'ün özel kısa PCB'si, havanın tam uzunluktaki arka soğutucu plakadaki havalandırma açıklığından çıkmasına ve kasanın arkasındaki egzoz fanına doğru akmasına izin verir. ASUS ayrıca sağlam grafik kartları isteyen oyuncular için Radeon RX 6800 XT ve RX 6800'ün TUF Gaming tasarımlarını yayınladı. Her iki kartın soğutma tasarımı, sessiz çalışma ve günümüzün yüksek watt'lı GPU'larının soğutma gereksinimlerini aşan performans için tasarlanmış 2,9 ”yuvaları kapsayan kalın bir soğutucu içerir. Hava, üç adet Axial teknolojisine sahip fan kullanılarak yüksek yüzey alanlı soğutucuya iletilir. Merkezi fan saat yönünde dönerken, türbülansı azaltmak için iki yan fan tıpkı ROG Strix soğutucusu gibi saat yönünün tersine dönüyor. Bu kanıtlanmış tasarım, fan gürültüsünde artış olmadan daha yüksek RPM'lere ve daha fazla hava hareketine izin verir.

Bunlara da Göz Atın

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişim konusunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir