HP, 2021’de 3D baskı ve dijital üretim öngörülerini paylaştı

HP, 2021'de 3D baskı ve dijital üretim anlayışlarını paylaşıyor. Araştırmaya göre, 3D baskı sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte yenilikçi yazılım çözümlerine daha fazla ihtiyaç duyulacak. Kişiselleştirme arttıkça sürdürülebilirlik ön plana çıkacak.

HP Dijital Üretim Trendleri Raporu sonuçlarına göre trendler şu şekilde sıralanmaktadır:

1 – Kişiselleştirme ve Kişiselleştirme için Artan Talep

3D baskının daha fazla kullanılması ve tüketici taleplerini karşılama yeteneği, kişiselleştirme ve özelleştirmeyi artıracaktır. Özellikle kitlesel özelleştirme, üreticilerin rekabetçi fiyatlarla özelleştirilmiş ürünler üretmesine izin verecektir. HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporuna katılan 10 kişiden dokuzu (yüzde 91), parçaları 3D baskı yoluyla kişiselleştirebilselerdi toplu özelleştirme yöntemini tercih edeceklerini söylüyor. Örnek olarak, SmileDirectClub, dental hizalayıcılar üretmek için 3D baskı teknolojisini kullanarak 12 milyar dolarlık ortodonti endüstrisini dijital olarak dönüştürüyor. Cobra Golf, türünün ilk örneği olan 3D baskılı ticari bir golf sopası üretmek için ürünlerini hızla özelleştirerek spor endüstrisinin kurallarını yeniden yazar.
2 – Verimliliği Artırmak İçin Yazılım ve Veri Yeniliklerinde Artış

Üreticilere ölçeklenebilir dijital üretim sunmak için daha fazla üretkenlik sağlayan araçlarda, altyapıda ve yeni yazılım yeniliklerinde artış olacak. Yazılım ve veri yönetimindeki iyileştirmeler, daha iyi müşteri iadelerine yol açan gelişmiş sistem yönetimi ve parça kalitesi sağlamaya devam edecek. HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporuna göre, dünyanın her yerinden yanıt verenlerin yüzde 55'i "hızlandırılmış inovasyonda" en fazla ilerlemenin önümüzdeki beş yıl içinde yaşanacağını, yüzde 52'nin veri ve yazılımı iyileştireceğini ve yüzde 50'si bu kaliteyi söylüyor yönetimi, verileri ve yazılımı iyileştirecektir. veri ve yazılımın ek özellikler için tasarımı geliştireceğini söylüyor.

3 – Sağlık Hizmetleri Gelişmeleri için Malzemelerde Yenilik

50 milyar dolarlık sağlık sektörü, 2021'de 3D baskıda en yüksek gelişme seviyesine ulaşmaya hazırlanıyor. Ortez parçalar, ayakkabılar ve biyomekanik verileri entegre eden diğer uygulamalar gibi kişisel ürünler önemli hale gelecek. Bu malzemeler, sağlık uzmanlarının üretilen bileşenler üzerinde tam kontrole ve tasarımda sınırsız olanaklara sahip olmasını sağlayacaktır.
HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporuna farklı noktalardan yanıt verenlerin yüzde 55'i, en fazla yeniliğin önümüzdeki beş yıl içinde sağlık sektöründe gerçekleşeceğini öngörüyor.

4 – Ekosistemleri Desteklemek İçin Ciddi Ekonomik Büyüme

Ekonomik büyüme, bölgeler arası dijital üretimi incelerken teknolojiye büyük ilgi olacağını düşünüyoruz. Üretim, tüm ekonomileri ve ekosistemleri destekleyen bir motor görevi gördüğünden, bu hiç de şaşırtıcı değil. HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporu'nun küresel yanıt verenlerinin yüzde 99'u, dijital üretim teknolojilerinin ekonomik büyümeyi yönlendireceğini düşünüyor. Dijital üretim teknolojilerine yatırım yapmayı planlayanların yüzde 71'i, şirketlerinin 3 boyutlu baskı harcamalarını 2021 ortasına kadar artırmayı planladığını belirtenlerin yüzde 85'i bütçeleriyle bu tahmini destekliyor. Sektörü ileriye taşımaya devam etmek ve 3D baskı teknolojisini kullanan kişi sayısını artırmak için daha fazla çalışana daha profesyonel eğitim vermesi çok önemli. Şirketler en uç şirketlere daha fazla değer sunmaya çalışırken yeni ortaklıklar kuracak ve yeni ekosistemlerde faaliyet gösterecekler.
HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporu'na yanıt verenlerin yüzde 64'ü, 3D baskının ilerlemesi için daha fazla profesyonel eğitim hizmeti verilmesi gerektiğini söylüyor. Buna ek olarak, ankete katılanların yüzde 85'ine göre sektörler arası işbirliği, dijital üretimin geleceği için kritik önem taşıyor.

6 – Ticari Faaliyetleri Sürdürmek İçin Daha Fazla Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, ticari operasyonlar için önemli bir metrik olmaya devam ediyor. Küçük işletmeler, hükümetler ve büyük şirketlerin çevresel etkilerini giderek daha fazla değerlendirip izledikçe dijital üretimin kilit bir rol oynaması bekleniyor. HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporu'na yanıt verenlerin yüzde ellisi, 3D baskının atık ve karbondioksit (CO2) emisyonlarını azaltma, döngüsel ekonomiyi teşvik etme ve teşvik etme gibi özelliklere sahip olduğunu belirtti. Ek olarak, 3D baskı, yerelleştirilmiş üretimi etkinleştirerek üretim zincirlerinin karmaşıklığını ve çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olur.

7 – Yenilik, Yeni Malzemelerin ve Araçların Geliştirilmesini Sağlayacak

Yeni malzeme ve araçları düşündüğümüzde, 3B baskı sadece daha hassas bir mekanizma değil aynı zamanda karmaşık ve kişiselleştirilmiş tasarımları da destekler ve üretimi kolaylaştırır. Düşük maliyetten işlevselliği artıran yeni araçlara kadar pek çok avantaj sunan yeni araçlar, 2021'de popülerlik kazanmaya devam edecek potansiyel yenilik kaynakları olarak öne çıkıyor.
HP Dijital Üretim Eğilimleri Raporuna göre önümüzdeki 5 yıl içinde özellikle ısıyla çalışan 4D baskılı parçalar en çok yenilik ve gelişimin gerçekleşeceği alan olacak. Rapora yanıt verenlerin neredeyse yarısı (yüzde 48), bu 'akıllı' parçaların 3B baskı teknolojilerinin en fazla gelişme potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.
HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman konuyla ilgili "HP, 3B teknolojimizle seri üretime liderlik ediyor ve bu alandaki dönüşümü hızlandırmaya yardımcı oluyoruz. Dünya çapında endüstriler için önemli yenilikler. "Geleneksel üretimin emisyonlar ve atık maddeler gibi olumsuz yönleri olmadığından, 3D baskı doğa için sürdürülebilir bir üretim süreci sağlıyor."

Bunlara da Göz Atın

ABD’li milyarderler pandemi de daha da zenginleşti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomi ve sağlık alanında zor anlar yaşayan dünyanın en …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir