Bir Araştırmaya Göre PC Oyuncuları, PlayStation ve Xbox Oyuncularından Daha Zeki

Royal Panda adlı bir platform, oyuncuların IQ seviyelerini karşılaştırmak için bir çalışma yürüttü. Araştırma, en zeki oyuncuların PC sahipleri olduğunu ortaya çıkarırken, PlayStation sahiplerinin Xbox sahiplerinden daha akıllı olduğu anlaşıldı.

Çevrimiçi kumar oyunları oynayan platform olarak bilinen "Royal Panda", sadece oyuncuları içeren bir araştırma yaptı. 1001 oyuncunun katılımıyla yapılan bu çalışmada, PlayStation sahiplerinin Xbox sahiplerine göre daha yüksek IQ seviyelerine sahip oldukları tespit edildi. Araştırmaya göre PlayStation sahiplerinin ortalama zeka seviyesi puanı 110,7, Xbox sahiplerinin ortalama zeka seviyesi puanı ise 103,8. PC sahiplerinin ortalama IQ'su, oyun konsoluna sahip olan oyunculardan daha yüksekti. PC oyuncuları girdikleri zeka testlerinde ortalama 112,3 puan aldı.

Royal Panda üzerinde yapılan zeka testi dört farklı kategori içeriyordu. Bu kategoriler; sözel zeka, matematiksel yetenek, mantıksal akıl yürütme ve görsel akıl yürütme. Testler ayrıca, farklı oyun araçlarına sahip oyuncuların farklı alanlarda daha yetenekli olduğunu ortaya çıkardı. Örneğin, PlayStation sahipleri mantıksal ve görsel akıl yürütmede daha iyiyken, PC sahipleri sözlü zeka ve matematikte çok daha iyiydi.

Kadın oyuncuların IQ seviyesi erkek oyunculardan daha yüksektir

Araştırmaya göre kadın oyuncuların IQ seviyesi erkek oyunculardan daha yüksek. . Royal Panda'nın dört kategorisinde de daha başarılı sonuçlar elde eden kadın oyuncuların ortalama IQ seviyesi 108,4 puan olarak belirlenirken, erkeklerin ortalama zeka seviyesi 102,3 puan olarak açıklandı.

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Call of Duty serisinin yapımcısı Activision Blizzard, serinin başarısını bir modele dönüştürmek ve diğer oyunlara da uygulamak istiyor. Böylece şirket, gelirini kalıcı kılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir