Elon Musk’ın ‘Signal Kullanın’ Önerisine Bir Marka Daha Katılıyor: Signal Türkiye (Diş Macunu Olan)

Geçen gün ortaya çıkan gizlilik anlaşmasının ardından Elon Musk, WhatsApp yerine Signal adlı mesajlaşma uygulamasını kullanmamızı önerdi. Bu önerinin ardından diş macunu Signal'den bir yazı geldi.

İki gün önce dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Avrupa Birliği ülkeleri haricindeki tüm ülkelerde kullanıcılarına empoze ettiği bir gizlilik anlaşması ile gündeme geldi. Bu anlaşma ile uygulama, mesajlarımız dahil birçok verimize erişme ve bu verileri tüm Facebook şirketleri ile paylaşma hakkına sahiptir. Birçok kullanıcı artık WhatsApp'ı kullanmayacağını belirtirken, bu tartışmalara sosyal medyadaki en aktif iş adamlarından biri olan Elon Musk da katıldı. Musk, WhatsApp yerine Signal adlı mesajlaşma uygulamasını kullanmayı önerdi. Bir diş macunu olan Signal bekleneni yaptı:

Elon Musk'ın önerisiyle Signal aniden büyük bir popülerlik kazandı. Bugün sonunda biraz beklediğimiz bir olay oldu. Elon Musk tarafından önerilen uygulama için aynı isimli bir markadan destek geldi. Signal Signal diş macunu markasının Türkiye ile imajını paylaşan bir Twitter hesabı oldu. Signal Türkiye, "Signal use Turkey" paylaşımına ilişkin açıklamada bulundu.

Elon Musk aynı öncül uygulamalar, Signal Türkiye için de bir araçtı. Signal, paylaştığı komik Tweet sayesinde de reklamını yaptı. Türkiye'nin yaptığı paylaşımın altında paylaşım yapan kullanıcılardan Signal'e eğlenceli yorum geldi.

Bunlara da Göz Atın

Exxen üyelik iptali nasıl yapılır?

Exxen'e abone olan ancak artık kullanmak istemeyenlerin çoğu ne yapacaklarını bilmiyor. İşte tüm detayları ile Exxen üyelik iptali / Exxen hesap kapatma işlemi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir