KFC ve Burger King’in Sosyal Medya Hesapları Arasında Geçen Komik Atışma

KFC'nin resmi İspanya Twitter hesabındaki bir gönderi, KFC ile Burger King arasında küçük ve eğlenceli bir alışverişe yol açtı. Burger King İspanya Twitter hesabı, Popeyes'i dahil ederek KFC'ye sert bir yanıt verdi.

Son yıllarda sosyal medyanın gizemli gücünü fark eden büyük şirketlerin bu gücü birbirleriyle eğlenceli yollarla savaşmak için kullandığına şahit olduk. Bu paylaşımlardan biri KFC ve Burger King'in İspanya merkezli sosyal medya hesaplarında gerçekleşti. İlk olarak, Godzilla Vs. Gizemli tavuk tarifi ile dünyanın en ünlü fast food zincirlerinden biri olan KFC hesabından Burger King ve McDonalds için. Kong filminden bir referans. Godzilla olarak Burger King'in yerini alan KFC, Kong'u McDonalds olarak tanımladı. Sonra ikiliyi elinde beyzbol sopası tutan bir köpekle kovaladı. Burger King'in resmi İspanya hesabından yaptığı paylaşımda, elinde beyzbol sopası tutan köpeğin KFC olarak tasvir edilen tasmasının Popeyes tarafından tutulduğu görülüyor. Şimdi, Burger King'in neden Popeyes'i işe koyduğunu ve böyle bir gönderi paylaştığını sorabilirsiniz. Bunun nedeni, hem Burger King hem de Popeyes'in aslında ortak şirketler olmasıdır. Şirket, her iki şirketin de ana şirketi olan Restaurant Brands International adını aldı.

Bu paylaşımın ardından sosyal medyadan paylaşımlar geldi. Elbette tüm gönderiler bunlarla sınırlı değildi. Bu paylaşımların ardından KFC, Farmarato adlı bir Twitter kullanıcısının tweet'ini retweet etti ve rakiplerini düşürdüğü durumu komik bir şekilde dile getirdi.

Bütün bunlar olurken sosyal medyada patlamış mısır eşliğinde büyük şirketlerin savaşını izleyenler oldu.

Son yıllarda daha sık görmeye başladığımız bu çatışmalar, firmaların eğlenceli kimliğine de ışık tutabilir. Peki, rakip şirketlerin sosyal medyada yüz yüze geldiği bu tür tartışmalardan hoşlanıyor musunuz? Sizce bu yarışmanın galibi kimdi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

Kullanıcılarına her geçen gün daha fazla deneyim sunmak isteyen YouTube, platformunu geliştirmeye devam ediyor. YouTube'un son hamlesi web sürümü için geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir