Türkiye’de Sevilen Otomobil Renault Megane’ın Elektrikli Konsepti eVision Tanıtıldı

Fransız otomobil üreticisi Renault, önümüzdeki yıl seri üretime başlayacak elektrikli arabası Megane eVision'ı tanıttı. Araç, 0 – 100 km / saat hıza 8 saniyenin altında ulaşabilir.

Türkiye'de en çok satılan otomobiller arasında Renault Megane, önümüzdeki yıllarda sağlam bir şekilde gelmeye hazırlanıyor. Yeni Dacia Spring'in tanıtıldığı eWays etkinliğinde ortaya çıkan yeni konsept Megane eVision, görenleri büyüledi. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Fransız Renault, önümüzdeki yıl seri üretime başlayacak elektrikli otomobili Megane eVision'ı tanıttı. Kompakt hatchback modeliyle gördüğümüz elektrikli otomobil, Renault'nun Mart ayında tanıtılan Morphoz konsept aracıyla da bazı benzerlikler gösteriyor.

Günümüzün elektrikli otomobillerinin şık tasarımını Megane'nin tasarımıyla birleştiren Megane eVision, Nissan Ariya'da da kullanılan CMF-EV platformu üzerine inşa edilecek.

Renault Megane eVision'ın Özellikleri

Fransız devinin yaptığı açıklamaya göre konsept Megane eVision'da 130'dur. KW'a kadar hızlı şarjı destekleyen 60 kWh pil paketi içerir. 8 saniyenin altında 0-100 km / sa hıza ulaşabilen araç, 217 beygir güç üreten ve 300 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. Önden çekişli otomobil 4210 mm uzunluğunda, 1800 mm genişliğinde ve 1505 mm yüksekliğinde ilan edildi. 2700 mm dingil açıklığına sahip otomobil 2021 yılı sonunda seri üretime başlayacak. Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG'nin piyasaya çıkacağı dönem itibariyle rakip olması bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

Formula 1’de Sezonun Son Yarışı Tamamlandı: Verstappen Kazanırken Hamilton Şampiyon Oldu

Formula 1'deki 17 yarışın 2020 sezonu bugün düzenlenen Abu Dabi GP ile sona erdi. Red …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir