Yukarı Bak (Up) Filminin Uçan Ev Sahnesi, Gerçek Hayatta Simüle Edildi [Video]

Bir YouTube kanalı, Up animasyon filminin ikonik sahnesini simüle etti. Filmdeki gibi boyutları olan bir evi uçurmaya çalışan kanal, amacına ulaştı. Ancak filmde görüldüğü gibi böyle bir çılgınlığın farkına varmak kolay olmadı.

2009 yılında vizyona giren Up filmini tüm seyirciler tanıyor. Animasyon olarak yayınlanan ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan bu film, o yıllarda milyonlarca sinemaseverin ilgisini çekti. Filmin en çarpıcı sahnesi, müstakil bir evin binlerce balonla birbirine bağlanmış kilometrelerce yolculuğu oldu. Böyle bir durum doğru olabilir mi?

Yaklaşık 5 milyon aboneye sahip bir YouTube kanalı olan Corridor Crew, Up Look filminin ikonik sahnesinin gerçekten mümkün olup olmadığını simüle etti. Yapılan testlerde filmin o sahnesinin aslında mümkün olduğu anlaşıldı. Ancak filmde görüldüğü gibi balonlu bir evi kaldırmak mümkün olmadı. Gittikçe daha güçlü balonlar kullanırsanız, aslında bir evi kaldırabilirsiniz.

Yukarı Bak filmindeki sahne şuna benziyordu

YouTube kanalının hazırladığı simülasyona göre filmdeki gibi bir ev yükseltmek istiyorsanız tam olarak 31 milyon 150 bin 319 balon kullanılması gerekiyor. Ancak dürüst olmak gerekirse bu kadar çok balonu bir araya getirip bu balonları bir eve bağlamak pratikte mümkün değil. Ancak YouTube kanalı, milyonlarca insanın aklına gelen bir sorunun cevabını verdi.

Bunlara da Göz Atın

The Walking Dead 10. sezonun ekstra 6 bölümünden yeni bir fragman yayınlandı

Yine uzun yıllardır sevilen The Walking Dead dizisinin 10. sezon ekstra 6 bölüm fragmanı yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir