Akıllı gözlük Huawei Eyewear II fiyatı belli oldu!

Mate 40 serisinin bugün tanıtıldığı etkinlikte ayrıca Huawei imzalı akıllı gözlükler de ortaya çıktı. Global satışların başlayacağını gösteren bu hamle ile gözlüklerin resmi satış fiyatı ortaya çıkıyor. Huawei Eyewear II, özellikleri ve şık görünümü ile öne çıkıyor. İşte Huawei Eyewear II'nin özellikleri ve fiyatı:
Akıllı gözlükler Huawei Eyewear II piyasaya sürüldü
Huawei Eyewear II özellikleri ve fiyatı
Yaklaşık iki ay önce tanıtılan Huawei imzalı akıllı gözlük, Singapur'da lanse edildi. Akıllı gözlükler Huawei Eyewear II, önceki nesle göre daha gelişmiş bir tasarıma sahip olduğu gibi gelişmiş özellikleriyle de karşımıza çıkıyor. Teknolojinin modaya uyarlanmasının son ürünü olan akıllı gözlükler, Huawei imzasıyla yeniden karşımıza çıkıyor. Gentle Monster x Huawei Eyewear II olarak adlandırılan bu gözlükler, daha rahat olmaları açısından önceki modelden ayrılıyor. Akıllı gözlükler bazı yeni işlevlere, ses kontrollerine ve tasarım yeniliklerine odaklanır. Eyewear II, Huawei'nin temel teknolojilerine sahipken, aynı zamanda gizlilik koruma özelliklerine de sahiptir. Yarı açık, ultra ince hoparlörü, ses sızıntılarını etkili bir şekilde önler. Ayrıca kullanıcıya yüksek performanslı stereo ses sunar.

Akıllı özelliğin işler hale gelmesini sağlayan sesli asistan desteği sayesinde, gözlükler sesli asistan ile kolayca etkileşim kurabiliyor. Kulağa baskıyı önlemek için daha hafif malzeme kullanan gözlük saplarına ek olarak, gözlüklerin tamamında plastik titanyum kullanıldı. Camların gövdeleri ile çerçevenin kenarları arasındaki menteşe esnek titanyumdan yapılmıştır. Aynı zamanda akıllı gözlüklerde kulak arkasındaki kulpların 12 dereceden 20 dereceye yükseltildiğini ve böylelikle daha rahat bir kullanım sunduğunu söylemek mümkün. Etkili ses deneyimi için daha gelişmiş bir açık hoparlör kurulumuna sahiptir. Uyarlanabilir ses teknolojisi ile birlikte Eyewear II, ortam gürültüsünü otomatik olarak azaltabilir ve kullanıcının dinledikleri şeye daha iyi odaklanmasına izin verirken aynı zamanda etrafındaki insanların rahatsız olmasını da önler.

Huawei Eyewear II nasıl kullanılır? Eyewear II, güncellenmiş akıllı hareket kontrolünü destekler. Bu şekilde, kullanıcıların eşleştirme için yalnızca sol eldeki tutamağı hafifçe sıkması gerekir. Eşleştirme dışında, kullanıcıların sesli asistanı etkinleştirmek için sol tarafa çift dokunmaları gerekir.

Goggles, tipik senaryoları akıllıca tanımlar ve ardından ses gecikmesini en aza indirmek için optimize edilmiş bir çözüm uygulayarak oyun sırasında tutarlı sinyal iletimini sağlar. Müzik dinlerken, önceki veya sonraki parçalara geçmek için gözlüğün tutacağını kaydırabilirsiniz. Gözlüklerin çıkarıldığını algılayan sensörler, müziği otomatik olarak durdurabilir. Kullanıcı 3 dakika içinde gözlüğü tekrar takarsa müzik devam eder.

Akıllı gözlüklerin bu özelliklerinin yanı sıra tek şarjla 5 saat kullanım imkanı sunduklarını ve kablosuz hızlı şarj teknolojisinin yanı sıra NFC temassız ödeme özelliğine sahip olduklarını da aktaralım. Bluetooth 5.2 bağlantılı bu akıllı gözlüklerin model ismine baktığımızda; Smart Myma, Lang, Kubo ve Havana modelleri çıkıyor. Bu modellerin ağırlıkları; 48.1 g, 44.2 g, 45.45 g ve 44.6 g. oluyor. Pil tarafında ise gözlükler 85 mAh pil kapasitesine sahip. Suya ve toza dayanıklı olan bu akıllı camlar IP54 sertifikası ile korunmaktadır. Dört farklı modelle çıkan bu akıllı gözlüklerin fiyat etiketi ise 299 euro.

Bunlara da Göz Atın

Amiral gemisi katili Redmi K40 için çıkış tarihi

Xiaomi çatısı altındaki şirketlerden biri olan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir açıklama yaptı. Firma, fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek olan Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir