Ryzen 4900H işlemcili Lenovo Legion Slim 7 tanıtıldı

Yılın başında yeni Ryzen mobil işlemcileri tanıtan AMD, bu tarafta pazarda bir ortak olmak istiyordu. Ancak Intel'in şirketlerle yaptığı anlaşmalara göre AMD işlemcili bilgisayarlarda en yüksek grafik kartı şimdilik RTX 2060. Bugün yeni bir Legion modelini tanıtan Lenovo, Ryzen 4900H işlemciyi ilk kez kullandı. Peki Lenovo Legion Slim 7'nin özellikleri ve fiyatı nasıl? Gelin hep birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Lenovo'nun Legion kılıfları, üst düzey dizüstü bilgisayar arayan kullanıcılara hitap ediyor.
Uygun fiyatlı dizüstü oyun bilgisayarı önerileri
Lenovo Legion Slim 7 özellikleri
AMD işlemcilerle gelen Legion Slim 7, dünyanın en çok 15.6 inç ekran boyutuna sahip oyun bilgisayarı olarak anılıyor. 17,9 mm ince ürün, taşınabilir ve güçlü bir bilgisayar arayanlar için iyi bir seçim olabilir. 71 WHr pil kapasitesiyle gelen dizüstü bilgisayar, 9,6 saate kadar pil ömrü sunar. Ürün, ekran, işlemci ve grafik kartı tarafında birçok farklı seçenek sunuyor.

Lenovo Legion Slim 7'nin özellikleri arasında en dikkat çeken detaylardan biri de Ryzen 4900H işlemci seçeneğiyle gelmesi. Lenovo'nun ilk kez kullandığı işlemci daha önce ASUS TUF A15 modellerinde görülmüştü. İşlemci tarafındaki diğer seçenekler Ryzen 4800H ve Ryzen 4600H'dir. Grafik kartı tarafında Max-Q özelliğine sahip RTX 2060 ile gelen bilgisayar, AMD işlemcilerdeki ekran kartı sınırlamasına tabidir. Grafik kartı tarafında, diğer seçenekler Max-Q ve GTX 1650 Ti ile GTX 1660 Ti'dir.

Ekranıyla öne çıkan Legion 7 Slim, 4K çözünürlük seçeneği ile geliyor. Bu panel yüzde 100 Adobe RGB ve HDR 400 desteğine sahiptir. Maksimum parlaklık değeri 500 nittir. 144 Hz ile gelen FHD panelinin tepki süresi 3 ms'dir. Yüzde 100 sRGB desteği ile gelen bu panelin maksimum parlaklık değeri 300 nittir. 60 Hz yenileme hızına sahip FHD panel seçeneği de temel model olarak mevcuttur.

3200 MHz bellek kullanılırken, 32 GB'ye kadar seçenekler sunulur. Lenovo Legion Slim 7 bağlantı özellikleri, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 gibi en son teknolojileri içerir. Ürün, 2x DisplayPort desteği ve 2x USB Type-A 3.2 Gen 2 bağlantı seçenekleriyle USB Type-C 3.1 Gen 2'ye sahiptir.
Lenovo Legion Slim 7 fiyat
İnce ve taşınabilir bir çantayla gelen Legion 7 Slim, bu nedenle özelliklerinden daha pahalıdır. bir fiyat etiketine sahiptir. Ürünün başlangıç fiyatı 1370 dolar olarak belirlendi.

Bunlara da Göz Atın

Çin’in iki büyük teknoloji şirketi mahkemelik oldu

ByteDance, WeChat ve QQ üzerindeki Douyin'deki içeriğe insanların erişimini engelleyerek Tencent'in ülkenin antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia etti ve dava etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.