Apple, Kendini Tamir Edebilen iPhone Ekranı Üzerinde Çalışıyor

Apple'ın katlanabilir telefon modeli için kendi kendini onaran iPhone ekranı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 5 yıldır bu proje üzerinde çalışan firmanın bükme sırasında katlanabilir ekranın zarar görmesini önlemek için yumuşak tabanlı bir ekran kaplaması kullanacağı iddia ediliyor.

Ayrıca Apple'ın üç farklı ekran kaplaması üreteceği patent başvurusuna da özellikle dikkat çekiliyor. Kaynaklar, yukarıda bahsedilen kaplamalardan ikisinin sabit bir yapıya sahip olacağını ve üçüncü elek kaplamasının elastik bir yapıya sahip olacağını belirtmektedir. Geliştirilen bu ekran katmanları sayesinde söz konusu modellerin ekrana vurulduğunda veya çizildiğinde kendini tamir edebildiği belirtiliyor. Şimdilik bu teknolojinin nasıl çalışacağı tam olarak bilinmemektedir.

Katlanabilir telefon modellerinin giderek yaygınlaştığı bu günlerde, katlanabilir iPhone modeli için Apple cephesinden önemli bir hamle geldi. Bu doğrultuda katlanabilir bir iPhone için patent başvurusunda bulunan Apple'ın oldukça ilginç bir ekran teknolojisi ile kullanıcılarla buluşacağını görüyoruz. Patent başvurusuna göre Apple'ın kendi kendini tamir edebilen iPhone ekranı üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Şu an için Apple cephesinden söz konusu patente ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Apple'a yakın kaynaklar, önümüzdeki yıllarda ilk defa tanıtılması beklenen katlanabilir iPhone modelinde bu teknolojinin kullanılabileceğini düşünüyor. Ancak son paylaşılan raporlara göre bu onarımın dışarıdan bir uyarı ile yapılabileceği tahmin edilmektedir. Bu uyaranın ısı, ışık veya elektrik olabileceği tahmin edilmektedir. Aynı zamanda bu onarım işleminin kırık veya derin çizikler gibi büyük hasarlardan çok kılcal çizik veya darbelerden kaynaklanan küçük ezikleri kapsayacağı vurgulanmaktadır.

Bunlara da Göz Atın

iPhone 12’lerin Ön Sipariş Programı, Bu Yıl İlk Kez Aynı Anda Başlayacak

Apple, iPhone 12 ön sipariş ekranını bazı ülke pazarları için hazır hale getirdi. Web sitelerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir