Chrome, ekran görüntüsü için yeni yetenek kazanacak!

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte cihazların 'ekran görüntüsü' özelliği birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Şimdiye kadar bu alanda etkisi büyük olan pek çok yenilik gördüğümüzü söyleyemeyiz. Ancak Google bu özellik için dikkat çekici bir adım atmaya hazırlanıyor. Android için Chrome, "kayan ekran görüntüsü" desteği alabilir.
Google, 2025 yılına kadar plastik ambalajlardan kurtulacak!
Android'de Chrome, yeni bir ekran görüntüsü özelliği üzerinde çalışıyor
Google'ın ekran görüntüsü için yaptığı bu geliştirmeyle; Tüm web sayfalarının ekran görüntüsü ile aktarılması gibi imkanların sağlanması amaçlanmaktadır. Ekrana sığmayan görüntülerin kaydırılarak kaydedilebilmesi, ekran görüntüsü özelliğinin daha işlevsel hale geleceğini gösteriyor diyebiliriz. Şimdi, Chrome 'kaydırma ekran görüntüsü' desteği üzerinde çalışılıyor. Bu özelliğin çalışması başarılı olursa bu destek Chrome ile Android kullanıcılarına sunulacak. Ancak şu anda bu özelliği test edebilecek bir sürüm bulunmamaktadır.

Bu özelliğin ilk amacı, kullanıcıların uzun ekran görüntüleri almasını sağlamak olacaktır. Ancak bunun dışında yeteneklerin ne ile geleceği ve diğer detaylar henüz bilinmemektedir. Google'ın bu özelliği Android 11'e getirmek için çalıştığı da biliniyor. Hatta yukarıdaki görüntü Android 11 için yapılan çalışmadan sızdırılmıştı. Şirket, aynı özelliği Chrome'a getirerek tüm Android kullanıcılarına bu fırsatı sunmayı hedefliyor.
Beklenen Instagram canlı yayın değişikliği yapıldı.

Bunlara da Göz Atın

İddialara Göre iPhone 13, 1 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Gelecek

Özel yatırım firması Wedbush, Apple'ın iPhone 13 ailesinde 1 TB'a kadar depolama alanı sunacağını duyurdu. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir