Final Fantasy XVI Hakkında İlk Resmi Bilgiler ve Tanıtım Videosu Paylaşıldı

Final Fantasy XVI'nın yapımcısı Naoki Yoshida, dünya ve oyunun karakterleri hakkında ilk bilgileri paylaştı. Şirket ayrıca oyun için bir tanıtım videosu yayınladı.

Japon video oyun stüdyosu Square Enix şu anda PlayStation 5 için piyasaya sürülecek yeni oyunu Final Fantasy XVI üzerinde çalışıyor. Stüdyo, Final Fantasy hakkında ön bilgi sağlamak için oyunun web sitesini yayınladı ve bugün itibariyle bazı tanıtım materyallerini paylaştı. Oyunculara XVI.

Final Fantasy XVI'nın yapımcısı Naoki Yoshida, PlayStation Blog ve oyunun sunacağı dünya ve karakterler hakkında bir makale yazdı. hakkında ön bilgileri paylaştı. Yoshida'nın açıklamalarına göre Final Fantasy XVI 2021'de resmi olarak duyurulacak ancak o zamana kadar oyun hakkında birçok bilgi alma fırsatımız var.

Final Fantasy XVI, Mother Crystals adı verilen ışıltılı kristal dağlarla kaplı Valisthea adlı bir ülkede gerçekleşecek. Ülke, Rosaria Büyük Dükalığı, Kutsal Sanbreque İmparatorluğu, Waloed Krallığı, Dhalmekian Cumhuriyeti ve Demir Krallığı milletlerinin yükselebildiği geçmişte Ana Kristaller için birçok savaşa tanık oldu. Savaşlardan sonra milletler arasında gönülsüz bir barış yapılsa da Blight'ın ortaya çıkmasıyla bu barış bozulur. Clive Rosfield, oyunun ana karakteri olarak görünecek. Rosaria Arşidükünün ilk oğlu Clive, aynı zamanda Zümrüdüanka hükümdarı olan erkek kardeşini koruyan bir kalkandır. Kardeş Joshua Rosfield, Anka kuşu baskın, bir ateş eikonu ve Zümrüdüanka'nın hükümdarı ve kardeşi Clive'e kalkan görevi için ateşi kontrol etme yeteneğinin bir kısmını vermiş.

Clive Rosfield ve Joshua Rosfield'ın yanında Jill Warrick var. alacak. Aslen Kuzey Topraklarından olan Warrick, Rosaria Büyük Dükalığı tarafından Rosaria Büyük Dükalığı'na bağlılık yemininin bir parçası olarak alındı ve çocukluğunu Rosfield kardeşlerle geçirdi. Görünüşe göre Final Fantasy XVI, serideki önceki oyunlardan ve önceki oyunlardan daha azını vaat etmiyor. Oynayan oyuncular da bu oyunda son derece aşina oldukları Eikons ve Dominantlarla karşılaşacak. Oyun hakkında daha fazla bilgi için Final Fantasy XVI web sitesini ziyaret edebilir ve aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Final Fantasy XVI 'Awakening' tanıtım videosu

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Call of Duty serisinin yapımcısı Activision Blizzard, serinin başarısını bir modele dönüştürmek ve diğer oyunlara da uygulamak istiyor. Böylece şirket, gelirini kalıcı kılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir