Cyberpunk 2077’den AMD Ekran Kartı Sahiplerine Kötü Haber: Işın İzleme Daha Sonra Gelecek

Son olarak, Cyberpunk 2077'nin Aralık ayına ertelenen ışın izleme teknolojisinin başlangıçta AMD'nin yeni GPU'larında desteklenmeyeceği açıklandı. Neden desteklenmeyeceğine dair henüz bir bilgi verilmedi.

İlk çıkışı bir yılan hikayesine dönüşen ve çıkış tarihi çeşitli nedenlerle sürekli ertelenen Cyberpunk 2077 hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. NVIDIA, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077'nin tescilli NVIDIA ışın izleme teknolojisine sahip olmayacağını ve tüm DXR uyumlu GPU'larda çalışacağını belirtti. Ama görünüşe göre işler tam olarak bu şekilde gitmedi. Oyunun geliştirici stüdyosu CD PROJEKT RED'in yönetmenlerinden Marcin Momot, Cyberpunk 2077'nin çıkışında AMD'nin AMD'nin en son GPU'larında ışın izleme teknolojisini desteklemeyeceğini belirtti.

Cyberpunk 2077'de ışın izleme teknolojisi ilk olarak NVIDIA kartlarına geliyor

CD PROJEKT RED dün Cyberpunk 2077'nin RTX destekli sistem gereksinimlerini duyurdu. Açıklanan listede sadece NVIDIA'nın RTX ekran kartlarının olması dikkat çekti. Souls Ninja (@valiantfury_) adlı bir oyuncu daha sonra yeni AMD kartlarında ışın izleme teknolojisine sahip Cyberpunk 2077'nin sistem gereksinimlerinin ne olacağını sordu. Momot ise ışın izleme teknolojisinin AMD kartlarında desteklenmeyeceğini belirtti. Şu anda, CD PROJEKT RED'in neden yalnızca NVIDIA donanımı için ışın izleme teknolojisini kullandığı bilinmemektedir. Nihayetinde AMD'nin GPU'larında ışın izleme desteği de var. AMD, RX 6000 serisi RDNA 2 Big Navi GPU'ların mevcut oyunlarda ışın izleme teknolojisini de destekleyeceğini duyurdu.

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Call of Duty serisinin yapımcısı Activision Blizzard, serinin başarısını bir modele dönüştürmek ve diğer oyunlara da uygulamak istiyor. Böylece şirket, gelirini kalıcı kılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir