Spotify, Türkiye’nin ve Dünyanın En Çok Dinlenen Kadınlarını Açıkladı

Spotify, geleneksel hale getirdiği eşsiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Bu kapsamda dünyanın ve ülkelerin en çok dinlenen kadın şarkıcılarını ve kadın podcast yayınlarını duyuran platform, 2021 yılında da ilk en iyilerini duyurdu.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kendi kutlamasını kutladı. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi 2021 yılında da hem dünyanın hem de ülkelerin en çok dinlenen kadın sanatçılarını duyuran platform, bu özel günde kadın sanatçıları onurlandırdı. Yani 1 Ocak 2021 – 22 Şubat 2021 tarihleri arasında yer alan istatistiklere göre dünyada ve Türkiye'de en çok dinlenen kadın şarkıcılar kimler?

Spotify, dünyanın en çok duyduğu açıklamaya göre kadın şarkıcılardan "Taylor Swift" oldu. Son yılların en sevilen şarkıcılarından Ariana Grande ikinci, Dua Lipa üçüncü sırada yer alıyor. Listede devam ediyor Halsey, Karol G ve BLACKPINK Link bizi karşılayan isimler oluyor.

Türkiye'de en çok kadın şarkıcıları dinleyen Sezen Aksu

Spotify, Türkiye'de en çok dinlenen kadın şarkıcıları duyurdu, Türkçe bildiğimiz Serçe lakabı Sezen Aksu, pop müziğin kraliçesi oldu. Şarkıcı Zeynep milyon'u Türkiye'de en çok dinlenen ikinci kadın şarkıcıya hitap etmeye zorlamamıza rağmen müzik kariyeri çok uzun. Spotify, Billie Eilish olduğunu söylerken üçüncü sırada yer alırken, listenin devamı Sertab Erener, Haluk Bilginer, Taylor Swift, Lil Zeyer, Ariana Grande, Lana Del Rey ve Tuğçe Kandemir olarak sıralanıyor.

Türkiye'de podcast'lerde en çok dinlenen kadın “Umarım annem dinlemeyecektir” Spotify, Dünya Kadınlar Günü'ne özel yaptığı açıklamada dünyanın ve ülkelerin en popüler podcast yayınlarına da değindi. Platformdan yapılan açıklamalara göre 1 Ocak – 22 Şubat arasında en çok dinlenen kadın podcasti umarım annem dinlemeyecektir. Merdiven Terapisi ve Nasıl Olunur Altındaki bu yazıyı okuyun. ardından adlı programlar. Ashley Flowers ve Brit Prawat tarafından yayınlanan Crime Junkie, dünya çapında en popüler podcast yayınıydı.

Bunlara da Göz Atın

YÖK, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemine İlişkin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği duyuru nihayet geldi. Yüksek Öğretim Kurulu ikinci dönemde öğrencilerden neler bekleyeceğini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir