Google, Camera Go uygulamasıyla bütçe dostu telefonlara Gece Modu’nu getiriyor

Bu özellik, Google'ın Pixel akıllı telefonlarında birkaç yıl önce tanıtıldı ve diğer telefon üreticileri o zamandan beri cihazlarında benzer teknikler kullandılar. Şimdi Google, 1GB RAM'e kadar düşük bütçeli Android telefonlara benzer bir özellik getiriyor ve Android Go kullanan cihazlarda Camera Go uygulamasında Gece Modu özelliğini sunuyor.

Yeni Gece Modu özelliğini destekleyen ilk akıllı telefonlar Nokia 1.3, Wiko Y61 ve Wiko Y81 olacak. Ancak zaman geçtikçe bu özellik diğer Android Go yazılımlarını çalıştıran akıllı telefonlarda da mevcut olacak. Camera Go uygulamasının yıl sonuna doğru HDR desteği sunacağı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Bu özellik, Pixel telefonlardaki Night Sight'a benzer şekilde çalışır, ancak daha az güçlü kamera donanımına sahip uygun fiyatlı akıllı telefonlar için optimize edildiği unutulmamalıdır. Karanlık ortamlarda çok fazla ışık yakalamak için, yüksek kaliteli kameralar genellikle pozlama süresini ayarlamanıza izin verir, ancak bu, tripod kullanmıyorsanız fotoğrafın bulanık çıkmasına neden olabilir. Bunun yerine Camera Go uygulaması birden fazla fotoğraf çeker ve ardından bu çekimlerdeki verileri birleştirirken gürültüyü azaltmak için özel teknikler kullanır.

Google tarafından geliştirilen Camera Go uygulamasındaki Gece Modu'nu kullanarak akıllı telefonunuzu karanlık veya loş ortamlarda daha parlak fotoğraflar çekmek için kullanabilirsiniz. Daha fazla görüntüyü birleştiren bir yazılım olarak tanımlamak mümkündür. Raporlara göre bu özellik artık düşük bütçeli akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Nubia Red Magic 6 modeli de 18GB RAM sunacak ancak sanal olarak

Nubia Red Magic 6 oyuncu odaklı akıllı telefon, yazılımda 12GB RAM kapasitesini 18GB'a çıkarabilir. Böylelikle oyunlar daha sorunsuz çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.