İzlediğinizde İçinizde Pilot Olma İsteği Uyandıracak 10 Uçak Temalı Film

Hem sinematik olarak hem de doğru işlendiğinde öyküleriyle büyük beğeni toplayan uçak filmleri, hepimizin içinde aksiyon sevincini gözler önüne seriyor. Bugün size yeterince aksiyon, gerilim ve uçaklar alabileceğiniz 10 başarılı film sunacağız.

Günümüzün en hızlı ulaşım araçlarından biri olan uçaklar, yalnızca yolcu taşımacılığında değil, savaş durumlarında da etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bu devasa araçları uçuran pilotlar her zaman tarzlarıyla fark yaratıyor. Elbette böylesine ilginç bir konuda sayısız film çekildi. Bu filmlerden bazıları, bir uçakta aksiyon dolu maceraların yanı sıra muharebe pilotlarının savaşlarda veya eğitimde performanslarını gösteriyor. Güzel sinematik görüntüler yarattıkları için birçok başarılı film çekildi. Bugün sizlere uçak temalı 10 başarılı yapım sunacağız. Listemize başlamadan önce bu içeriğin öznel olduğunu ve birçok başarılı filmin listemiz dışında yer alabileceğini söyleyelim. Çok beğendiğiniz uçak filmleri var ise yorumlar bölümünden bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz. Hazırsanız listemize başlayalım.

En başarılı uçak filmleri

Top Kesintisiz Uçuş Anadolu Kartalları Pearl Harbor Havacı Sully Hürkuş:Göklerdeki Kahraman 93 Kızıl Baron

Top Gun (1986)

Başrollerini Tom Cruise ve Klly McGillis'in paylaştığı bu efsane, uçak filmleri denince akla gelen ilk filmler arasında yer alıyor. Bir donanma pilotunun Top Gun onur ödülünü alma mücadelesini anlatan film, savaş jeti tutkunlarına görsel bir şölen sunuyor.

Kesintisiz (2014)

Suçlu ve suçsuz olanın adeta birbirine kenetlendiği film, 12.000 metre yükseklikte aksiyonun dibine vuruyor. Liam Neeson'un başrolünü oynadığı yapım, uçakta uçan 200 yolcunun hayatını tehlikeye atan bir kişiyi aramakla ilgili. Suçluyu bulmaya çalışan terörist polis memuru Bill (Liam Neeson) bile, herkesin potansiyel bir suçlu olarak görüldüğü uçakta bir suçlu olarak görülüyor.

Uçuş – Uçuş (2012)

Hatta bir noktada dev yolcu uçağının irtifa kaybetmemesi için ters döndüğünü bile görüyoruz. Yapılan araştırmalar sonucunda kahraman olarak inen pilotun gerçekten masum olmadığı görülüyor. Ülkemizden çıkan ve son derece güzel bir hikayesi ve sinema sahneleri olan Anadolu Kartalları son derece güzel eleştiriler aldı.

Pearl Harbor (2001)

2. Dünya Savaşı'nın kilit noktalarından biri olarak kabul edilebilecek Pearl Harbor'daki olayları iki pilot ve bir hemşire gözünden anlatan film, Pearl'de Japonya'nın ABD donanmasına karşı yaptığı sürpriz saldırıyı anlatıyor. Liman. Filmde anlatılan saldırı, ABD'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesine neden olan saldırı olarak biliniyor.

Bunlara da Göz Atın

Yukarı Bak (Up) Filminin Uçan Ev Sahnesi, Gerçek Hayatta Simüle Edildi [Video]

Bir YouTube kanalı, Up animasyon filminin ikonik sahnesini simüle etti. Filmdeki gibi boyutları olan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir