macOS Big Sur Destekli VMware Fusion 12 Çıktı

Fusion 12, gelişen teknolojilerle uyumluluk için “macOS Catalina” veya macOS Big Sur gerektirir. Hala macOS Mojave kullananlar, bu makinelerde Fusion 11.5.6’yı etkinleştirmek için bir Fusion 12 lisans anahtarına sahip olmalıdır.

Fusion 12’nin piyasaya sürülmesiyle, Fusion’un Windows ve Linux yazılımını Workstation 16 ile uyumlu hale getirmek için VMware lisansını yeniden yapılandırır. Fusion’ın temel seviyesi artık Fusion 12 Player olarak adlandırılırken, bu yazılım ilk kez kişisel kullanım için ücretsizdir. Ticari lisans 149 $, yükseltme lisansı 79 $ ‘dır. İndirimli eğitim fiyatlarının sunulacağı ancak bu kullanıcıların çoğunun ücretsiz kişisel lisans almaya hak kazanacağı belirtiliyor.

VMware Fusion 12, birçok yenilikle kullanıcılara sunulmuştur.

Geliştiricilere ve BT uzmanlarına yönelik sürüm olan Fusion 12 Pro, bazı ek özelliklere ve üç makineye sahiptir. işletme ruhsatına kadar sağlar. Bunun, özellikle Mac, Windows ve Linux üzerinde Fusion 12 veya Workstation 16 kullanan üç makinenin herhangi bir kombinasyonuna izin veren bir çapraz platform lisansı olduğunun altını çizelim. Fusion 12 Pro’nun fiyatı 199 $ iken, yükseltme fiyatı 99 $ ‘dır.

Fusion 12, hem ana bilgisayar hem de konuk desteği ile macOS Big Sur için optimize edilmiştir. MacOS Catalina çalıştıran sistemlerde, yazılım geçmişte olduğu gibi çekirdek uzantılarıyla çalışmaya devam edecektir. Öte yandan, macOS Big Sur’daki Fusion, sanal makineleri ve kapsayıcıları çalıştırmak için Apple API’lerini kullanacak.

Ağustos ayında duyurulan VMware Fusion 12, birçok güncelleme ve gelişmeyi müjdeledi ancak çıkış tarihi paylaşılmadı. Artık sanallaştırma yazılımının hazır olduğu açıklandı. Bunlar arasında eGPU uyumluluğu, özellikle macOS Big Sur desteği, Kubertenes ile oluşturulmuş konteyner tabanlı uygulamalar için destek, DirectX 11 ve OpenGL 4.1 desteği, korumalı alan oluşturma motoru için gelişmiş güvenlik, gelişmiş erişilebilirlik kontrolleri ve daha fazlası bulunur.

Bunlara da Göz Atın

Ryzen 5000 İşlemciler ve Zen 3 Mimarisi Hakkında Her Şey

Yeni nesil Ryzen 5000 masaüstü işlemcilerin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. AMD, uzun süredir devam eden söylentiler ve bekleyiş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.