Tesla Semi elektrikli kamyon, bekleneden az menzil sunan pil ile gelecek

Joe Rogan ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Elon Musk, Tesla Semi elektrikli kamyonunun başlangıçta planlanandan daha küçük bir pil kapasitesi alacağını söyledi.

Elon'a göre, 480 km'ye kadar mal taşıyabilen Tesla Semi'nin temel versiyonu 500 kWh bataryaya sahip olacak. . Girişimci, bu verimliliğin, aracın şasisinin yapısal bir parçası olarak kendi 4680 pil hücresine sahip bir pil takımının kullanılmasıyla sağlanacağını açıkladı.

Genişletilmiş bir versiyon da planlanmaktadır, ancak yalnızca temel versiyon piyasaya girdikten sonra piyasaya sürülecektir. Tesla Semi 2017 yılında duyurulmuş ve elektrikli kamyonun tek şarjla 480 ila 800 km menzil sunacağı belirtilmişti. Bunun 600 ila 1000 kWh kapasiteli bir çekiş aküsü gerektirmesi bekleniyordu. Tesla Semi'nin ilk partisi bu yıl üretilecek. Ancak seri üretimin 2022'den önce başlaması beklenmiyor.

Bunlara da Göz Atın

Elektrikli Peugeot e-Traveller’ın menzili yüzde 40 arttı

Fransız üreticinin elektrikli van modeli e-Traveler, 2021 model yılında daha büyük bir pil seçeneği aldı. Yeni batarya, menzil ve fiyatta artış getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.