Yürümek artık daha kolay: Samsung’un yeni asistanı

Samsung GEMS Hip adlı bir yardımcı robot, CES 2020 etkinliğinde tanıtıldı. Bu ürün, akılda kalan klasik robot görünümüne sahip değildir. Kalça kısmına bağlanan bu ekipman, yürümeyi kolaylaştırır. Samsung tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında GEMS Hip, Güney Kore'de bir ilke imza attı. Samsung; Robotların ve robotik sistemlerin güvenli, dayanıklı ve kaliteli olduğunu belgeleyen ISO 13482 sertifikasını almayı başardı.
Samsung'dan sensör saldırısı:ISOCELL Vizion 3D ToF
Samsung GEMS kalça yardımcı robotu olarak nitelendirildi
Uluslararası Standardizasyon Organizasyonu (ISO) tarafından ISO 13482 sertifikası 2014 yılında üretilmiştir. Güney Kore'de bu sertifikayı alan ilk firma olarak tarihe geçen Samsung, yürümeye harcanan enerji miktarını yüzde 24 oranında düşürerek yürüme hızını artırmaktadır. insanların kalça eklemlerine dönme kuvveti uygulayarak yüzde 14 oranında.

Ayrıca ISO 13849 sertifikasını da alan Güney Kore temsilcisi, yeni ürünün insanların kalçalarına zarar vermediğini ve sakatlayıcı bir mekanizmaya sahip olmadığını kanıtladı. Samsung yetkilileri, çalışmalarının büyük bir bölümünü ürün güvenliğine ayırıyor.

Samsung'un üst düzey yetkililerinden Sungchul Kang, bu sertifikaların insanları robotlarla yakınlaştıracağını ve bu tür ekipmanlara erişimin daha kolay olacağını söyledi. Kang, Samsung'un bu ödülü bir motivasyon kaynağı olarak tanımladığını söyledi. Bu açıdan bakıldığında Güney Koreli teknoloji devinin robotik sektöründe daha fazla yeniliğe imza atacağını söyleyebiliriz. İlgili açıklamayı "burada" bulabilirsiniz. Bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunlara da Göz Atın

Dünyada ilk! Kovid 19’u bitirecek yerli aşı Aralık’ta…

Sadece aşı üzerinde çalışan ASC parçacıkları Dünyada Türkiye'de üretilecek Prof. Dr. Özören'den müjde: “Hayvanlar üzerinde başarılı oldu. Faz çalışması Mayıs ayında başlıyor. Kovid-19 ile mücadelede çığır açacak. "

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir