Bursalı firmanın ürettiği elektrikli mini kamyonet asfalta indi

Bursa’da yıllardır otomotiv alanında faaliyet gösteren bir firma, yerli ve milli imkanlarla elektrikli mini tırlar üretti.

Özkılıç, son 4 yılda özellikle Avrupa’da mini van pazarı konusunda ciddi araştırmalar yaptıklarını ve bu araçların Avrupa’daki kullanıcılarına ciddi avantajlar sağladığını gördüklerini açıkladı. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikada üretilen elektrikli minivan, tek şarjla saatte 55 kilometre hıza ve 120 kilometre menzile ulaşabiliyor.

Ürettikleri mini kamyon 100 kilometrede 6-7 lira enerji tüketiyor. Hangi Kubbeler, şunu söyleyerek bitirdi:

Son yıllarda Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını belirten Özkılıç, yapılan araştırmalar sonucunda elektrikli ticari araç sınıflarında bir boşluk gördüklerini belirterek, “Türkiye’de ilk kez yerli olarak elektrikli minibüsler üretiyoruz. Tam bir ton kargo. Yerel acentemizle taşıyabilir.Ayrıca bu aracı Türkiye’de de taşıyabiliriz Tüm AB ülkelerinde ve ABD’de satılabilmek için gerekli evrak işlerini tamamladık Şimdilik Türkiye’de ilk kez yerli elektrik seri üretilebilir ve bir kamyonun yola çıkmaya elverişli olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. “dedi.

aralığı Tool 300, hız değerlerini 80-100 kilometre bandını da artırmayı hedeflediğini dile getiren Kubbeler, “Aracımız Normal kamyonetlerde olduğu gibi elektrikli camlar, merkezi kilit sistemi, klima ve ısıtma sistemine sahiptir. Ayrıca aracın üst yapısını tasarlayabiliriz. Müşterinin isteğine göre araç, tasarım kriterlerimizi karşılıyorsa aracın büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Özkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:Türkiye’de büyük ve içten yanmalı motorlu araçların ülkemizdeki şehir merkezlerine girişi Çevre bilinci ve işletme açısından çok verimli değil.Özellikle Avrupa’da düşük emisyon bölgeleri kurulmaya başlandı.Bu anlamda bu çöp kamyonu ile özellikle dar sokaklarda iyi bir çözüm üreteceğimize inanıyoruz zaten. Ülkemizdeki belediyelerden güzel geri dönüşler alındı.Belediyelerimiz bizden araç talep ederse artık satışa hazırız, artırmayı planlıyoruz. gururla arabamızı Türkiye’de yapabiliriz ilk yerli ve kendi alanında milli elektrikli kamyonetler olarak lanse edildi. ”

” Aracı herhangi bir dizel motorla karşılaştırdığınızda fark 1 neredeyse 7 oluyor. bu anlamda özellikle belediyeler, nakliye, dağıtım şirketleri ve e-ticaret firmalarının filolarında yakıt ve işletme maliyetleri açısından ciddi bir avantaj sağlayacağını gördük. Yaptığımız ön anlaşmalar bunu gösteriyor.

“Özellikle belediyeler, kargo, dağıtım firmaları, e-ticaret firmaları aracımıza yoğun ilgi gösterdi. Birkaç firma ile ön anlaşma imzaladık. Sıfır karbon emisyonlu tamamen yerli ve elektrikli araç ürettik. Bu araç şu anda kurşunla donatılmıştır. -asit akü paketleri, ancak yaklaşık 2 ay içerisinde lityum akü paketleri ile satışlarımıza başlayacağız.Aracımız tek şarjla 120 kilometre yol gidebiliyor.Tabii ki bu son dağıtım zincirinde kullanılmak üzere üretilmiş bir araç. Aküde lityum paketi bu aracın menzilinin 2 versiyonunu 180 ve 250 kilometre daha üretecek. ”

Türkiye’nin yanı sıra AB ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri ve satılan evrak işleri tamamlanmış, yola elverişli araç için gerekli araç hakkında çok sayıda şirket ile bir ön anlaşma imzaladı. Araca yurtiçi ve yurtdışında yedek parça, teknik destek ve satış sonrası hizmet verdiklerini ifade eden Özkılıç, “Mobil servislerimiz de var. Türkiye’nin her yerinde, herhangi bir soruna aracımızla müdahale edebiliyoruz. “dedi.

soğutmalı kasa ve belediye kullanımı için şasi, düz yatak, kapalı kutu, 1 tona kadar yük kapasiteli çöp minivanlı bir versiyon dahil.

Bunlara da Göz Atın

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişim konusunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir