Ubisoft Montreal Stüdyosunda Çalışanlar Çatıda Rehin Alındı İddiası [Güncelleme]

Ubisoft'un Kanada'daki Montreal stüdyosundaki çalışanlar, bilinmeyen bir nedenle silahlı saldırganlar tarafından rehin alındı. Çalışanların çatıya çıkarıldığı görülürken, çok sayıda polis ekiplerinin binayı çevrelediği bildirildi.

Ubisoft'un en büyük oyun stüdyolarından biri olan Kanada'daki Ubisoft Montreal oyun stüdyosu çalışanlarının şu anda rehin alındığı belirtildi. Kanada haber kuruluşu Journal de Montreal'e göre, düzinelerce insan şu anda Ubisoft'un Montreal ofisinde rehin tutuluyor. Polis ekiplerinin çevrelediği bölgede çok sayıda kruvazör ve ağır silahlı subay var. Montreal'in Mile End mahallesindeki St-Laurent Bulvarı üzerindeki Ubisoft binasında meydana geldiği açıklanan rehin alma olayının görüntülerine göre onlarca kişi çatıda tutuldu. Ubisoft Montreal'de kıdemli bir yönetici olan Eric Pope, gelişen olaylar hakkında bir açıklama yaptı. Çatıda rehin tutulan kişilerin bir fotoğrafını paylaşan Pope, "Bu çılgınlık, çatıdakiler benim ekibim." Dedi. ancak bu paylaşımın şu anda kaldırıldığı görülüyor.

Ubisoft:Durumun farkındayız

Bir Ubisoft sözcüsü Game Informer'a rehin alma olayını anlattı, "Durumun farkındayız ve yerel makamlarla çalışıyoruz".

Bu olayla ilgili hala net bir açıklama olmamasına rağmen, Police Montreal'in resmi Twitter hesabı, “St-Laurent ve St-Viateur'un köşesinde devam eden bir polis operasyonu var. İnsanlardan bu alanlardan uzak durmalarını rica ediyoruz. "Bilgiler şu anda teyit edildikçe daha fazla ayrıntı açıklanacak" dedi.

Neden rehin alındıkları bilinmiyor

Öte yandan Ubisoft Montreal stüdyolarında bu durumun neden yaşandığı bilinmiyor. Stüdyoda çok sayıda telif hakkıyla korunan içeriği hedef aldığı düşünülen saldırganların hala içeride olduğu bildiriliyor. Yeni gelişmeler yaşandıkça sizi bu konu hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Güncelleme:Montreal polisi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şimdilik herhangi bir tehdit tespit edilmediğini ve binanın tahliyesinin başladığını duyurdu.

Güncelleme 2:Polis kaynaklarına göre, Ubisoft Montreal'den He, ofisinde meydana gelen olayın herhangi bir tehdit olmamasına rağmen yapılan 911 (acil durum çağrısı) çağrısından kaynaklandığını bildirdi. Ancak, şu anda Montreal polisinden resmi bir açıklama yok.

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Call of Duty serisinin yapımcısı Activision Blizzard, serinin başarısını bir modele dönüştürmek ve diğer oyunlara da uygulamak istiyor. Böylece şirket, gelirini kalıcı kılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir