YÖK, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemine İlişkin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği duyuru nihayet geldi. Yüksek Öğretim Kurulu ikinci dönemde öğrencilerden neler bekleyeceğini açıkladı. Yekta Saraç, küresel salgının büyük bir özenle aşılabileceğini vurguladı.

Son günlerde Türkiye'nin bir numaralı gündemi, pandemi döneminde yaşanacak olaylar nedeniyle 2,5 vaka oldu üniversite kapatıldı. YÖK bile bu konuda anket yaptı ve anket sonuçlarına göre top Sağlık Bakanlığı'na atıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı ve görüşünün verildiğini belirtti. Bekleniyordu ve YÖK, üniversitelerin geleceğine dair eleştirel bir açıklama yaptı.

YÖK'ten yapılan resmi açıklamaya göre üniversitelerde dersin nasıl devam edeceği yine üniversiteler tarafından belirlenecek. Sağlık Bakanlığından aldıkları önerileri değerlendiren üniversite yönetimleri kendi kararlarını verecek. YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın yaptığı açıklamada, "Üniversitelerimizin kendine özgü koşulları ve Bakanlığın önlemleri ve tavsiyeleri dikkate alınarak küresel salgın sürecin aşılacağına inanıyoruz." İşte YÖK'ten yapılan resmi açıklama

YÖK tarafından yapılan açıklamalarda üniversitelerin koşullarının aynı olmadığı, bu nedenle tüm üniversiteler için karar vermenin doğru olmayacağına inanılmayacağı belirtiliyor. Süreçlerin işleyişinde üniversitelere özgürlük verileceğini açıklayan YÖK yetkilileri, üniversitelerin şartlarına göre düzenlenecek staj, mesleki eğitim ve uygulamalı dersler için karar verme yetkisinin üniversite yönetimi olacağını açıkladı.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir