Zen 3 Mimarili AMD Ryzen 5000 Serisi İşlemcilerin Avrupa Fiyatları Ortaya Çıktı

Yaklaşık bir aydır piyasaya sürülen AMD Ryzen 5000 serisi işlemciler şimdiden perakendeci listelerinde yer almaya başladı. İşlemcilerin Avrupa fiyatları görüntülenir.

Yakında işlemci pazarında yeni kayda değer gelişmeler göreceğiz. Hem Intel hem de AMD yeni ve gelişmiş işlemcilerle gelecek. AMD, yeni işlemcilerinde Zen 3 mimarisiyle karşımıza çıkacak. Daha önce yeni Zen 3 mimarisine sahip işlemcileri "dünyanın en iyi oyun işlemcisi" olarak nitelendiren AMD'nin Ryzen 5000 serisi işlemcilerinin fiyatları ortaya çıkmaya başladı. Kasım ayında piyasaya sürülecek işlemciler için henüz ön sipariş verilmedi.

AMD Ryzen 5000 serisinin İngiltere fiyatları ortaya çıktı

İngiltere bayilerinde AMD Ryzen 5000 serisinin fiyatları, Overclock3D ekibi tarafından yapılan çalışmalarda derlendi. Bu işlemciler şu anda ön sipariş verilmemiştir. AMD, Zen 3 mimarisine sahip ilk masaüstü işlemcilerini 5 Kasım'da resmi olarak piyasaya sürecek. İşlemcilerin çıkış tarihi bilinmesine rağmen AMD'nin daha önce bir ön sipariş sürecine girip girmeyeceği bilinmiyor. Şirketin en azından bazı segmentler için fiyatlarını artırmaya karar verdiği biliniyor. Ryzen 9 5950X, AMD'nin 750 poundluk tek 16 çekirdekli 32 iş parçacıklı Zen 3 işlemcisi olacak. Ryzen 9 3950X'in fiyatı 729 pound idi.

Bunlara da Göz Atın

Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox tarafından sunulan geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı PlayStation 2 klasiklerini Xbox Series S üzerinde çalıştırdı.Özellikle retro ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir